TRY - Türk Lirası
EUR
20,433
USD
18,812
GBP
23,159
CNY
2,785
1 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriGençlik merkezi sayımızı daha da artıracağız

Gençlik merkezi sayımızı daha da artıracağız

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Ankara’da bundan 20 yıl önce 1 adet gençlik merkezi varken, bugün 18 gençlik merkezimiz var” dedi.

Sinan Şamil Sam Spor Salonu’nda gerçekleştirilen toplu açılış töreni öncesinde konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, Ankara’da 20 yıl önce 30 olan spor tesisi sayısının şimdilerde 150’ye yakın olduğunu ifade ederek, “İnanıyorum ki, önümüzdeki günlerde hizmete alacağımız çalışmalarla birlikte bu sayı çok ama çok daha yukarılara çıkacak.

Ankara’da bundan 20 yıl önce 1 adet gençlik merkezi varken, bugün 18 gençlik merkezimiz var. Her bir ilçemizde gençlik merkezi sayımızı daha da artıracağız. Gençler neredeyse biz oradayız anlayışıyla, yurtlarımızla, gençlik tesislerimizle, gençlik merkezlerimizle her daim gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Yüzme bilmeyen kalmasın projesiyle Ankara’da 200 bine yakın insanımıza yüzme öğrettik. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla sporu erişilebilir kılmaya, spordaki çıtamızı yükseltmeye ve sporda yeni yetenekleri keşfetmeye devam ettik, devam edeceğiz” dedi.

Genclik merkezi sayimizi daha da artiracagiza - spor haberleri - haberton
Gençlik merkezi sayımızı daha da artıracağız

“3 YARI-OLİMPİK  YÜZME HAVUZUNU EN KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ”

Bakanlık olarak Sincan Belediyesi’nin hayata geçirdiği spor tesislerine destek vermeyi sürdüreceklerini kaydeden Kasapoğlu, “Bu tesiste yeni sporcular bir yandan yetişirken, yeni yetenekleri hiçbir şekilde tesadüfe bırakmadan desteklerken, halkımızın tüm bireylerine burada spor yaptırarak fırsat eşitliğinin en güzel örneğini ortaya koyuyoruz.

Belediyemizle birlikte inşa ettiğimiz 50’ye yakın semt sahası, futboluyla, basketboluyla, voleyboluyla Sincan’ın değerli halkına hizmet ediyor. Var olan havuzlarımıza belediyemizle birlikte yenilerini ekliyoruz. Mustafa Kemal ve Törekent’te inşası devam eden 3 yarı-olimpik havuzumuz var. Bunları en kısa sürede tamamlayacağız” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu konuşmasının ardından tören alanından ayrılarak sırasıyla; Törekent Mahallesi Gençlik Merkezi, Yenikent Mustafa Kemal Mahallesi Gençlik Merkezi ve Sincan Gençlik ve Spor Merkezleri’nin açılışını gerçekleştirdi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler