TRY - Türk Lirası
EUR
18,2625
USD
17,9603
GBP
21,6469
CNY
2,6457
20.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
24.1 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerGelecek Partisi'nden Sarıyer'de toplu sünnet düğünü

  Gelecek Partisi’nden Sarıyer’de toplu sünnet düğünü

  Tuğba Öztürk
  Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
  Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi 40 çocuk için Sarıyer’de toplu sünnet düğünü gerçekleştirdi.

  İlçe Başkanı Erhan Vergili öncülüğünde gerçekleştirilen sünnet düğününe; Gelecek Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcıları Uğur Avni Başarır ve Müfit Karademir, eski milletvekili Olcay Doğan, Gelecek Partisi Çatalca İlçe Başkanı Kenan Aygün, Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, Mustafa Davutoğlu, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Nevzat Aktan, Kireçburnu Mahalle Muhtarı Çağlar Coşkun, Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı, Kazım Karabekir Muhtarı Ali Gündüz, il yönetim kurulu üyeleri ve 500’ün üzerinde vatandaş katıldı.

  Gönüllerince doyasıya eğlendiler

  500’ün üzerinde konuğun katıldığı düğünde çocuklar şarkılar eşliğinde dans etti, palyaço ile eğlenceli oyunlar oynadı. Çocuklar gönüllerince eğlenirken, aileler ve diğer konuklar da çeşitli yörelere ait şarkılarla horon, Roman havası ve kolbastı oynadı. Ayrıca düğünde yapılan semazen gösterisi konuklardan büyük beğeni aldı.

  Gelecek partisi sariyerden toplu sunnet dugunu 1 - yerel haberler - haberton
  Gelecek partisi sarıyer i̇lçe başkanlığı, yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi 40 çocuk için sarıyer’de toplu sünnet düğünü gerçekleştirdi.

  Davutoğlu Sarıyerlilere seslendi

  Yoğun programı nedeniyle düğüne katılamayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu da online olarak Sarıyerlilere seslendi. İlçe Başkanı Erhan Vergili’yi çalışmaları için tebrik eden Davutoğlu, çocukların geleceği için mücadele ettiklerini vurguladı.

  “Biz büyük bir aileyiz, biz büyük Sarıyer’iz”

  İlçe Başkanı Erhan Vergili, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak değerli yönetim kurulu arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla bugünlere geldik. 20 evladımızla başladığımız ama 40 evladımıza ulaştığımız sünnet düğününde sizlerle bir arada olduğum için çok mutluyum. Bizim mücadelemiz Sarıyer, İstanbul ve Türkiye genelinde bireysel menfaat değil, toplumsal menfaat içindir. Aranızda Gelecek Partisi’ne üye olmayan, gönül vermeyen vatandaşlarımızın olduğunu biliyorum. Sizleri partimize üye olmaya da çağırmıyorum.

  Gelecek partisi sariyerden toplu sunnet dugunu 2 - yerel haberler - haberton
  Gelecek partisi’nden sarıyer’de toplu sünnet düğünü

  Ben diyorum ki gelin Sarıyer’i birlikte ihya edelim. Ben biliyorum ki siz değerli konuklarımızın içerisinde farklı siyasi partilere gönül veren vatandaşlarımız var. Fakat hepimizin ortak noktası Sarıyer ve Sarıyerli olmamızdır. Biz bu düşünceyle hareket ederek etkinliğimize Sarıyer’deki siyasi partilerin ilçe başkanlarını davet ettik. Fakat görüyoruz ki destek verdiğiniz partilerin ilçe başkanları davetimize icabet etmediler. Ben bunu size şikayet olarak değil, kendilerine özeleştiri yapmaları için söylüyorum.

  Sizleri destekleyen vatandaşın sünnet düğününe katılmıyorsunuz. Bugünlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz şey birlik, beraberlik, huzur, refahtır. Ötekileştirilmiş bir toplum değil, kaynaşmış bir toplumun inşası önceliğimizdir. Sarıyer’de, İstanbul’da, Türkiye’de birlikte hareket edelim. Biz büyük bir aileyiz, biz büyük Sarıyer’iz biz büyük Türkiye’yiz. Biz diyoruz ki Sarıyer’i, İstanbul’u ve Türkiye’yi birlikte inşa edelim” ifadelerini kullandı.

  Çocuklara hediyeler dağıtıldı

  Programın sonuna doğru sünnet çocuklarına ve salondaki tüm çocuklara çeşitli hediyeler verildi. İlçe Başkanı Vergili, protokol konuklarını tek tek sahneye davet ederek, çocuklara hediyelerini dağıttı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler