21.6 C
Ankara
18 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıGeçen yıl dünyada 64,3 milyon sıfır araç satıldı

  Geçen yıl dünyada 64,3 milyon sıfır araç satıldı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Ülkelere göre sıfır otomobil ve hafif ticari araç satışları belli oldu. En fazla sıfır araç satışının 21 milyon 444 bin 180 ile Çin’de olduğu görüldü.

  Dünyada geçen yıl toplam satılan sıfır otomobil sayısı ise 64,3 milyon olarak kayıtlara geçti.

  Ülkelere göre sıfır otomobil ve hafif ticari araç satışları belli oldu. En fazla sıfır araç satışının 21 milyon 444 bin 180 ile çin’de olduğu görüldü.
  Ülkelere Göre Sıfır Otomobil Ve Hafif Ticari Araç Satışları Belli Oldu. En Fazla Sıfır Araç Satışının 21 Milyon 444 Bin 180 Ile Çin’de Olduğu Görüldü.

  Medya takip kurumu Ajans Press, otomobillerle ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre, geçen yıl otomobiller ile alakalı basına 109 bin 512 haber yansıdı. Sadece sıfır araçlarla alakalı çıkan haber adedi ise 948 olarak kaydedilirken, yapılan ÖTV indirimi ve kampanyaların oldukça konuşulduğu gözlendi. Otomotiv piyasasında yaşanan daralma ve yerli otomobil de medyanın en çok konuştuğu başlıklar arasında başı çekti.

  Ajans Press’in, OICA verilerinden elde ettiği bilgilere göre, ülkelere göre sıfır otomobil ve hafif ticari araç satışları belli oldu. Böylelikle en fazla sıfır araç satışının 21 milyon 444 bin 180 ile Çin’de olduğu görülürken, dünyada geçen yıl toplam satılan sıfır otomobil sayısı ise 64,3 milyon olarak kayıtlara geçti. Çin’den sonra ikinci sıraya yerleşen ülke 4 milyon 715 bin 5 ile ABD olurken, üçüncü sırada 3 milyon 607 bin 258 sıfır otomobil ve hafif ticari araç satışıyla Almanya yer aldı. Türkiye’de ise bu rakam 387 bin 256 olarak saptandı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler