TRY - Türk Lirası
EUR
17,7979
USD
18,4100
GBP
19,8711
CNY
2,5826
9.6 C
Ankara
16.5 C
İstanbul
14 C
İzmir
26 Eylül 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatFotosek'ten karma sergi

Fotosek’ten karma sergi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Fotoğraf meraklılarını buluşturan ve çeşitli çalışmalar yürüten Fotosek, kuruluşunun 10’uncu yılında iki etkinlik gerçekleştirecek.

70 fotoğrafçının siyah-beyaz eserlerinden oluşan karma sergi, 4 Eylül’de İFSAK’ın Beyoğlu salonunda fotoğraf meraklılarıyla buluşacak.

Türkiye ve dünyadan 14 binin üzerinde üyesi bulunan grubun karma fotoğraf sergisi 4 Eylül günü saat 12.00’de İFSAK’ın Beyoğlu salonunda gerçekleştirilecek. 70 fotoğraf sanatçısının esenlerinin yer alacağı etkinlikte, yine 10. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında basılan ‘Fotosek Siyah Beyaz Fotoğraflar Albümü 2021’ de fotoğrafseverlerin beğenisine sunulacak.

FOTOĞRAF ALANINDA NİTELİKLİ ÜRETİME KATKI SAĞLANIYOR

Fotosek'ten karma sergi
Fotosek’ten karma sergi

Fotosek’in kurucusu Sadık Üçok 10 yıllık süreçte her hafta fotoğraf sunumları, söyleşiler, fotoğraf okuma ve fotoğraf sanatçısı konukları ağırlama etkinlikleriyle bu alanında nitelikli üretim ve gelişime katkı sağladıklarını ifade etti. Üçok, Ekim 2011 ve Haziran 2012 tarihlerinde birer karma sergiye imza attıklarını anımsatarak şu ifadeleri kullandı:

“2020 ve 2021 yıllarında dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Kovid 19 salgını boyunca Fotosek, her çarşamba ve cumartesi akşamı Zoom üzerinden fotoğrafseverlerle bir araya gelerek fiziki etkinliklerin eksikliğini aratmadı ve aynı formatı sanal ortamda sürdürdü. Grup bu süreçte, fotoğraf alanında daha kalıcı ve yararlı hizmetler vermek adına, Fotosek 10. Yıl Fotoğraf Albümleri projesi kapsamında, ilki Aralık 2020’de basılan 224 sayfalık ‘Fotosek Renkli Fotoğraflar Albümü 2020’ ve ikincisi Eylül 2021’de basılan 264 sayfalık ‘Fotosek Siyah Beyaz Fotoğraflar Albümü 2021’ isimli iki adet kitap yayınladı.”

KARMA SERGİDE YER ALAN FOTOĞRAF SANATÇILARI

“Fotosek Siyah Beyaz Fotoğraflar Albümü 2021” katılımcılarının fotoğraflarından oluşan karma sergide eserleri yer alan fotoğraf sanatçıları şu isimler oldu:

Fotoğraf meraklılarını buluşturan ve çeşitli çalışmalar yürüten fotosek, kuruluşunun 10’uncu yılında iki etkinlik gerçekleştirecek.
Fotoğraf meraklılarını buluşturan ve çeşitli çalışmalar yürüten Fotosek, kuruluşunun 10’uncu yılında iki etkinlik gerçekleştirecek.

“Abdulkadir Karataş, Adem Meleke, Ahmet Dayıoğlu, Arman Tezcan, Aylin Coşkun, Aysel Ergan Üçok, Ayşegül Hilal, Başak Balkan, Behiç Günalan, Beti Rodrig, Burcu Yürüyen, Bülent Demir, Cemal Ercan, Dietmar Selbach, Emrehan Ersoy, Eylem Barış, Fahriye Ürkmez, Faruk Bilal, Fatih Demirhan, Figen Akyıldız, Gökşen Çardak Erata, Gurur Aras, Gül Yılmaz, Gülnaz İlan, Habip Kocak, Halil İbrahim Ayan, Haluk Akbaş, Henri Kandiyoti, Hülya Mutlu, Hümeyra Çelik, Ilhan Yapici, İpek Halvurt, KenanDemir, Lara portakal, Levent Çanakkalelioğlu, Mehmet Ali Ariyürek, Melisa Gürbüz, Metin Yener, Mukadder Başcı, Mustafa Öncül, Mustafa Şahin, Namık Toprakçı, Neşet Gürbüz, Nuray Aparı, Nuray Çipli,Nursel Tulumcu, Olgun Doğanay, Orhan Kılıç, Önder Kökturk, Özgür Turanlı,Ralf J.Diemb, Sacit Işılay, Sadık Üçok, Sami Yürekli, Selahattin Bahdıak, Selda Çetin,Selim Seval, Senim Yenel,Sevgi Selbach, Süleyman Portakal, Tanın Helvacı,Torsten Kupke, Tuğba Yılmaz, Tuğkent Akkurum, Ümit Özgül, Wilfried Gebhard, Yalçın Koçer, Yiğithan Bal, Zeynep Hüsman, Zoya Çakıcı.”

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler