TRY - Türk Lirası
EUR
17,3441
USD
16,9371
GBP
20,1862
CNY
2,5204
26.2 C
Ankara
24.5 C
İstanbul
32 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaFındıktaki sorunları çözeceğiz

  Fındıktaki sorunları çözeceğiz

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, fındıktaki sorunların çözülmesi gerektiğini belirtti.

  Kılıçdaroğlu “Karadeniz için fındık stratejik üründür ve bu stratejik ürününün korunması lazım. Burada yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların temel gelir kaynaklarından birisi de fındıktır. Çözeceğiz inşallah” dedi.

  Fındıktaki sorunları çözeceğiz
  Fındıktaki sorunları çözeceğiz

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya geldi. Hava yoluyla kentte gelen Kılıçdaroğlu, ilk olarak Gülyalı Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Belediye Başkanı Ulaş Tepe tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi alarak, kendisine görev süresince başarı temennisinde bulundu. Kılıçdaroğlu, daha sonra kentteki bir fındık bahçesinde incelemede bulundu.

  Üreticilerden bilgi alan Kılıçdaroğlu’na burada fındıkla ilgili dosya sunuldu. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada fındıkta yaşanan sorunların çözülmesi gerektiğini belirterek, “Fındık aynı zamanda bu bölgenin stratejik ürünüdür. Bunun kabul edilmesi lazım. Yani Rize’de, Artvin’de çay nasıl stratejik ürünse o bölge için, Karadeniz için de fındık stratejik üründür ve bu stratejik ürününün korunması lazım. Burada yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların temel gelir kaynaklarından birisi de fındıktır. Çözeceğiz inşallah” diye konuştu.

  Cumhuriyet halk partisi (chp) genel başkanı kemal kılıçdaroğlu, fındıktaki sorunların çözülmesi gerektiğini belirtti.
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, fındıktaki sorunların çözülmesi gerektiğini belirtti.

  ‘ORTA DİREĞİN ÇÖKMEMESİ LAZIM’

  Kılıçdaroğlu, fındık bahçesindeki incelemelerinin ardından esnaf ziyaretlerinde bulundu. Altınordu ilçesindeki Zübeyde Hanım Caddesi’nde esnaf ve halk ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, bir esnafın ‘Esnaf Bakanlığı istiyoruz başkanım’ sözlerine karşılık, “Sözlerimizin arasında var o. Esnafın da derdini söyleyeceği bir yer olacak. Yapacağız, esnafın sorunlarını çözeceğiz. Esnaf bu toplumun orta direği. Orta direğin çökmemesi lazım” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler