TRY - Türk Lirası
EUR
17,5307
USD
16,8011
GBP
20,3555
CNY
2,5076
17.3 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika'Erdoğan aday olmayacak diye söylentiler var'

  ‘Erdoğan aday olmayacak diye söylentiler var’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tunceli’ye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Tayyip Erdoğan aday olmayacak diye Ankara’da söylentiler var. Hadi çık açıkla Erdoğan; cumhurbaşkanı adayı mısın değil misin? Aday sen misin yoksa damadın mı?” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve beraberindeki 15 milletvekili Tunceli’ye geldi. Burada partililerle bir araya gelen heyet daha sonra Sanat Sokağı’na geçti. Kalabalık heyet daha sonra esnaf ve halkla bir araya geldi. Burada açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun hemşehrilerine çok selamı var.

  Biz CHP olarak Türkiye’nin dört bir yanında çalışma yürütüyoruz. Bugün 15 milletvekili ve parti meclisi üyesi arkadaşlarımızla birlikte Tunceli’ye geldik. Şu saatlerde genel başkanımız 25 milletvekiliyle Ordu’da. Ülke çok kötü durumda, ekonomi bitmiş durumda. Her gün zam geliyor. Akşam yatıyorsunuz zam, sabah kalkıyorsunuz zam. İktidarlar içerisinde milletini düşünmeyen bu kadar zam yapan bir iktidar olmamıştır.

  Erdogan aday olmayacak diye soylentiler var 1 - politika - haberton
  ‘Erdoğan aday olmayacak diye söylentiler var’

  Bunu yaparken yanında bir komedyen var biliyorsunuz o da Maliye Bakanı Nebati. Bakan mı, sitcomcu mu, komedyen mi, bilmiyorum. Bazen düşünüyorum Bakan Nebati’yi alsalar Maliye Bakanlığı koltuğundan, Güldür Güldür’e götürseler bire bir yapar. Geçen sene göreve geldikten 25 gün sonra 21 Aralık’ta bir açıklama yaptı. Dedi ki; şöyle gözlerinizi kapatın altı ay uyuyun, uyandıktan sonra başka bir Türkiye olacak. Altı ayın dolmasına 18 gün var. Ey Nebati, hala uyuyor musun? Her şey kötüye gidiyor sen hala uyuyor musun?” dedi.

  ‘ADAY SEN MİSİN YOKSA DAMADIN MI?’

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim kararı alarak adaylığını açıklamasının ardından Millet İttifakı’nın adayını açıklayacağını ifade eden Öztunç, şunları söyledi:

  “Erdoğan, genel başkanımıza ikide bir diyor ya ‘Aday mısın?’ diye. Erdoğan, sen aday mısın? Tayyip Erdoğan aday olmayacak diye Ankara’da söylentiler var. Hadi çık açıkla Erdoğan; cumhurbaşkanı adayı mısın değil misin? Aday sen misin yoksa damadın mı? Damadınsa hangi damadın aday? Ya da sen çekilip Bahçeli’yi mi aday göstereceksin? Bu soruların devamı gelir.

  Erdogan aday olmayacak diye soylentiler var 2 - politika - haberton
  Tunceli’ye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Tayyip Erdoğan aday olmayacak diye Ankara’da söylentiler var. Hadi çık açıkla Erdoğan; cumhurbaşkanı adayı mısın değil misin? Aday sen misin yoksa damadın mı?” dedi.

  Erdoğan adayını açıklasın, seçim kararını alsın sandığını getirsin işte o zaman görecek Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı kimmiş. Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanı kim olacakmış görsün. Kararı alsın, adayı görsün. Tunceli’den çağrı yapıyoruz; Ey Erdoğan; yüreğin yetiyorsa cesaretin varsa Kasımpaşalıyım diyorsun getir sandığı, getir erken seçimi. Tunceli, Türkiye’nin coğrafyası en güzel olan yerlerinden biri.

  Endemik türleri, vadileriyle, yaylalarıyla, inanç merkezleriyle gerçekten her yıl milyonlarca turisti çekebilecek bir bölge. Fakat hükümet ne yapıyor. Sahilleri, koyları ve ormanları sattılar. 128 milyar doları buharlaştırdılar, hazinede para bırakmadılar, şimdi gözünü Tunceli’ye dikti. Tunceli’yi maden sahalarına açıyorlar. Yüzün üzerinde maden ruhsatı verilmiş. Yazıktır, günahtır. Maden ruhsatını verdiğin yer inanç merkezi kardeşim. Bir toplumun kutsal gördüğü Munzur’a nasıl yaparsın bunu?”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler