TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaYazarlarFakirlik ayıp bir şey değil

Fakirlik ayıp bir şey değil

Haftanın Öne Çıkanları

Fakirlik ayıp bir şey değildir utanılacak bir şey hiç değildir. Varlıkta yoklukta Allah’tandır böyle inandık böyle kabullendik isteye isteye şükrede şükrede..

Rahmetli babam fakir olan şeytandır derdi diğer şeylerin olması ya da olmaması çok da önemli değildi.

Yıllar önce eşimi ve oğlumu trafik kazasında kaybettim geriye ben ve küçük kızım buse kaldı..

Hayat bazen canını çok  yakar bazen de çok sevindirir seni ama hayat işte olması gerekenler oluyor biz insanoğluna sevinmek ya da üzülmek kalıyor..

Ateş düştüğü yeri yakar bir yandan yoldaşımı sevdamı kaybettim diğer yandan oğlumu canımı her şeyimi Hüseyin’imi kaybettim..

Hayat işte gidenle gidilmiyor ama gidenlerin gittiği yere  elbet gideceğiz her gelenin gittiği gibi.!

Onların yokluğuna alışmak zor oldu aslında alışamadım ama hayat işte devam ediyor ölümün girmediği ev mi yok?

Mecburen bir yerden sonra alışmak acına kaybına rağmen yaşamak gerek çünkü küçük kızım ve ben artık deyim yerindeyse sahipsizdik.

Ama binlerce kez şükürler olsun sarı kız adında bir ineğimiz vardı ve o benle kızıma ekmek teknesi oldu dost oldu aş oldu.

Sabah köydeki ineklerle beraber otlamaya giderdi akşam üzeri biz gitmeden bahçenin kapısına kadar gelirdi benim güzel sarı kızım..

Lakin bazen evin yolunu bulmakta zorlandığı oluyordu küçük kızım Buse biraz büyümüş sarı kızı bulmaya bahçeye getirmeye o gidiyordu çünkü onu çok seviyordu sarı kız sarı kız nerde kaldın güzelim diye seslenirdi hep ona.

Fakirlik ayıp bir şey değil
Fakirlik ayıp bir şey değil

Sütü eve yetiyordu hem kızıma harçlık vermeye hem de evin ihtiyaçlarını almaya yetiyordu çok şükür.

Köyde düğünler bitmezdi malum köy düğünleri bir başka güzel oluyor ta İstanbullardan misafirler düğünler için köyümüze geliyordu..

Yine köyümüzden birinin düğünü vardı gayet güzel eğlenceli geçiyordu düğün ama akşam üzeri olunca kızımla ben eve gitmek için düğünden erken ayrıldık malum sarı kız bahçeye gelmiştir bile bekletmeyelim hayvancağızı değil mi ?

On dakika geçmeden eve gelmiştik lakin sarı kız orda değildi yolun diğer tarafında otlanıyordu Buse “anne ben sarı kızı alıp geliyorum.” diyerek hemen bahçeden koşarak çıktı tam arkamı dönüp gitme düğün var ben gideceğim !diyecekken bir de ne göreyim karşıdan kızıma siyah bir araç çarpmasın mı ?

Ah benim güzel kızım neden izin almadan gittin ki evet benim biricik kızım kucağımda kan kusa kusa can verdi!

Sen de gittin baban gibi abin gibi bir başıma kaldım sarı kızımla Busem melekler yoldaşın olsun canım kızım..!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler