TRY - Türk Lirası
EUR
17,3441
USD
16,9371
GBP
20,1862
CNY
2,5204
26.2 C
Ankara
24.5 C
İstanbul
32 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaEYT düzenlemesini iktidara geldiğimizde yapacağız

  EYT düzenlemesini iktidara geldiğimizde yapacağız

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Emeklilik konusunda mağduriyet yaşayanların da mağduriyetini gidermek için iktidara geldiğimizde gerekeni yapacağız. Gerekli EYT düzenlemesini iktidara geldikten sonraki 3 ay içerisinde yapacağız” dedi.

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul İl Başkanlığı binasında, EYT’liler ile bir araya geldi. Basın toplantısına Erbakan’ın yanı sıra EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak da katıldı. Saat 14.30’da başlayan toplantıda Erbakan, noter tasdikli taahhütname okuyarak, EYT’lilere sorunu çözeceğine dair söz verdi.

  Eyt duzenlemesini iktidara geldigimizde yapacagiz 1 - politika - haberton
  EYT düzenlemesini iktidara geldiğimizde yapacağız

  “DÜZENLEMELERİ İKTİDARA GELDİKTEN 3 AY SONRA YAPACAĞIZ”

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Sadece seçim zamanı değil, milletimizin yanında olmayı şiar edindik. Her zaman her şart altında, vatandaşlarımızın milletimizin derdiyle dertlenmek, iktidar olmasak da muhalefette olsak da milletimizin mağduriyetinin giderilmesi için mücadele edeceğiz. Seçim haline girilince birden iktidarın gündem maddelerinden birisi EYT’lilerin mağduriyeti oldu. Oysa 2018 seçimlerinde aziz millet, bu iktidara daha önce hiç görülmemiş düzeyde oyla yetkileri verdi.

  İstedikleri her şeyi yapabilecekleri yetkiye sahipler. Seçim zamanı yaklaşınca hala kesin bir şey söyleyemiyorlar. Bu noktada söylenmesi gereken şu: ‘Bu zamana kadar neredeydiniz?’ Sadece seçim yaklaştığı zaman oya ihtiyacınız olduğu için mi bunları söylüyorsunuz? Seçimi atlattıkları zaman da vatandaşın mağduriyetine kulaklarını tıkıyorlar.

  Biz Yeniden Refah Partisi olarak bu sorunu çözeceğiz. Hukuk ve devlet teorisi açısından konu değerlendirildiğinde devletin en temel vazifelerinden biri de hukuka güven için hukuk devletinin tesis edilmesidir. Bu nedenle emeklilik konusunda mağduriyet yaşayanların da mağduriyetini gidermek için iktidara geldiğimizde gerekeni yapacağız. Gerekli EYT düzenlemesini iktidara geldikten sonraki 3 ay içerisinde yapacağız” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler