TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamEşlerin yüzde 65'i birbirine güveniyor

  Eşlerin yüzde 65’i birbirine güveniyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Areda Survey’in Sosyometre araştırmasının sonuçlarına göre, ankete katılan eşlerin yüzde 65’i birbirine güveniyor

  Areda Survey, eşlerin birebirlerine olan güven duygusunu araştırdı. Araştırma bulgularına göre, eşine her konuda güven duyanların oranı yüzde 65,6 iken, bu oran geçtiğimiz yıl mayıs ayında yapılan araştırmada yüzde 61,9 olarak görülmüştü. Eşlerine bazı konularda güven duyanların oranı ise bir yıl içerisinde yüzde 20,5’den, 23,1’e yükseldi.

  Araştırmada katılımcılara “Eşinize güven bakımından hangisine katılırsınız?” diye sorulduğunda katılımcıların yüzde 65,6’sı her konuda güvenirim, yüzde 23,1’i bazı konularda güvenirim, yüzde 1,4’ü ne güvenirim ne güvenmem, yüzde 9.9’u güvenmem yanıtını verdi.  

  Eslerin yuzde 65i birbirine guveniyor 1 - yaşam - haberton
  Eşlerin yüzde 65’i birbirine güveniyor

  ERKEKLER KADINLARA GÖRE EŞLERİNE DAHA FAZLA GÜVENİYORLAR  

  Araştırma bulgularına göre, erkeklerin eşlerine kadınlara oranla daha fazla güvendiği sonucuna varıldı. Her konuda veya bazı konularda eşine güvenen erkek oranı yüzde 96,6 iken, eşine güven duyan kadın oranı yüzde 80,7 düzeyinde. Araştırmada güvensizlik konusunda analiz yapıldığında, kadınların erkeklere göre belirgin biçimde eşlerine karşı güvensizlik duygusu besledikleri görüldü. Eşine güven duymayan kadın oranı yüzde 18 iken, erkek oranı 1,7.  

  GENÇLERDE GÜVEN DAHA FAZLA  

  Araştırmanın bir diğer dikkat çeken sonucu ise, gençler eşlerine orta ve ileri yaştaki katılımcılara göre daha fazla güven duyuyor. 18 – 34 yaş grubu katılımcıların eşlerine güven oranının yüzde 96,5 olduğu görülürken, eşe güvensizlik düzeyinin ileri yaştaki katılımcılarda daha fazla olduğu gözlemlendi.  

  Araştırma, 25 – 30 Mayıs 2022 tarihleri arasında toplam 2000 kişi üzerinde CAWI (Computer Assisted Web Interview) yöntemiyle ‘Areda Survey’in Profil Bazlı Dijital Paneli’ kullanılarak gerçekleştirildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler