TRY - Türk Lirası
EUR
16,8485
USD
15,9350
GBP
19,9107
CNY
2,3808
13.5 C
Ankara
16.6 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler‘Eskiler Yeni Olsun’ kampanyası farkındalık yaratıyor

  ‘Eskiler Yeni Olsun’ kampanyası farkındalık yaratıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çankaya Belediyesinin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile okullarda koordineli olarak yürüttüğü çevre farkındalık eğitimleri kapsamında ‘Eskiler Yeni Olsun’ kampanyası farkındalık yaratıyor.

  Çankaya Belediyesinin Evrensel Koleji öğrencileri ile başlattığı çalışma, iyilik hareketine dönüştü. 

  Çankaya Belediyesi’nin Sıfır Atık Yönetim Planı kapsamında hayata geçirdiği farkındalık kampanyaları okullardan ilgi görüyor. Eski eşyaların yeniden kullanımı ve geri dönüşüme kazandırılması konusunda öğrencilerde farkındalık yaratmayı amaçlayan ‘Eskiler Yeni Olsun’ kampanyası ile kullanılabilir eşyalar geri kazanılıyor.

  Eşyaların yeniden kullanımı konusunda farkındalık yaratmayı ve tadilattan geçerek tekstil ürünlerinin yeniden kullanılmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının amaçlandığı kampanyada, çok sayıda eşya biriktirildi. Evrensel Koleji öğrencilerinin büyük özveri ile katıldıkları kampanya sonunda toplanan tekstil ürünleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Çankaya Belediyesi ekiplerine teslim edildi. 

  ‘eskiler yeni olsun’ kampanyası farkındalık yaratıyor
  ‘Eskiler Yeni Olsun’ kampanyası farkındalık yaratıyor

  ÇEVRE EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR 

  Çevre konusunda farkındalık yaratmanın en önemli ayağı olan okullarda eğitim çalışmalarına ağırlık veren Çankaya Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak çalışmalarını sürdürüyor. Talepte bulunan okullarda öğrencilere, öğretmenlere ve idari personele çevre ile ilgili sunum, video gösterimi, bilgilendirme broşürü, çevre eğitim seti ve çevre takvimi dağıtımı ile desteklenen faaliyetleri sürdüren Çankaya Belediyesi, bu sayede okullarda çevre bilincinin gelişmesini sağlıyor.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler