TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
15.1 C
Ankara
16.8 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
16 Ekim 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler“Eski Şehrin Kuklaları” projesi sona erdi

  “Eski Şehrin Kuklaları” projesi sona erdi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  “ESKİ ŞEHRİN KUKLALARI” projesi içinde sürdürülen Kukla yapım ve oynatım eğitimi, kursiyerlerin sertifikalarını aldıkları törenle sona erdi.

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ortakları arasında olduğu Avrupa Birliği hibe programı kapsamında “ESKİ ŞEHRİN KUKLALARI” projesi içinde sürdürülen Kukla yapım ve oynatım eğitimi, kursiyerlerin sertifikalarını aldıkları törenle sona erdi.

  Çekya’dan gelen kukla eğitmenleri Pavel Vangeli ve Ivan Moravec eşliğinde profesyonel ve amatör tiyatro oyuncularından oluşan kursiyerlerle birlikte yürütülen Kukla Yapımı ve Oynatımı Teknikleri eğitimi 2 hafta sürdü ve 4 Ekim 2021 Pazartesi günü projenin uygulama atölyesinde gerçekleştirilen sertifika töreni ile son buldu.

  “eski şehrin kuklaları” projesi sona erdi
  “Eski Şehrin Kuklaları” projesi sona erdi

  Proje yetkilileri yaptıkları açıklamada;

  “ESKİ ŞEHRİN KUKLALARI, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği’nin mali desteği ile hayata geçirilen “Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı” kapsamında hibe desteği almıştır. Programın Sözleşme Makamı, Merkezi Finans ve İhale Birimidir. “ Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı”, Türk ve AB kuruluşları arasında ortaklaşa uygulanan ortak kültürel miras faaliyetlerinin teşvik edilmesini ve geliştirilmesini amaçlamıştır. Bu hibe programının genel hedefi ise kültür, sanat ve kültürel miras yoluyla sivil toplum diyaloğunun, kültürel miras konusunda uluslararası işbirliğinin geliştirilmesi ve Türkiye’de kültürel değerlerin teşvik edilmesidir.” Sözlerini dile getirdiler. 

  Törenin ardından Eskişehir Grande Arte Otel’de gerçekleştirilen resepsiyonda bir araya gelen kursiyerler, eğitmenler ve proje sorumluları; projeden ve eğitim sürecinden bahsederek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler