13.2 C
Ankara
24.1 C
İstanbul
25 C
İzmir
Cumartesi, Eylül 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEsenler'den afet bölgelerine kırtasiye yardımı

  Esenler’den afet bölgelerine kırtasiye yardımı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Esenler Belediyesi afet bölgelerine kırtasiye malzemesi yardımında bulundu; kırtasiye malzemelerini alan öğrenciler teşekkür etti

  Esenler Belediyesi, orman yangını ve selden zarar gören afet bölgelerindeki okullara kırtasiye yardımında bulundu. Kırtasiye malzemelerini alan öğrenciler, hatırlanmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek teşekkür ettiler.

  Ağustos ayında yaşanan orman yangını ve sel felaketlerinin yaraları sarılmaya devam ediyor. Afetler sırasında hem orman yangını, hem de sel bölgelerine araç-gereç ve ekip gönderen Esenler Belediyesi, şimdi de okulların yüz yüze eğitime geçmesiyle birlikte kırtasiye desteğinde bulundu. Orman yangınlarının ve sel afetinin yaşandığı Antalya, Muğla, Osmaniye, Artvin, Bartın, Kastamonu, Sinop, Rize ve Van’da kırtasiye malzemelerinin bir kısmı Esenler Belediyesi ekiplerince, bir kısmı da İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile okullarda öğrencilere dağıtıldı.

  Esenlerden afet bolgelerine kirtasiye yardimi 2 - yerel haberler - haberton
  Esenler’den afet bölgelerine yardım

  ÖĞRENCİLERDEN TEŞEKKÜR

  İçerisinde defter, kalem, silgi, kalem traş, kitap ayracı gibi kırtasiye malzemeleri ile birlikte dezenfektan da bulunan çantaları alan öğrenciler, kilometrelerce uzaktan kendilerinin hatırlanmasından duyduklarını memnuniyeti dile getirerek, “Bizim için bu çantaların manevi değeri çok büyük. Devletimiz ile birlikte Esenler Belediyemizin desteğini de yanımızda hissetmemiz eğitim-öğretim yılı başında bize büyük moral oldu. Bu inceliği düşünen Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkürlerimizi iletiyoruz” diyerek duygularını dile getirdiler.

  GÖKSU’DAN ÖĞRENCİLERE MEKTUP

  Kırtasiye malzemesi çantasında, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun öğrencilere hitaben yazılmış bir mektubu da yer aldı. Göksu’nun bölge öğrencileri için yazdığı mektup şöyle:

  Covid-19 pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitime ara vermek zorunda kalarak okulunuzdan, öğretmenlerinizden ve arkadaşlarınızdan ayrı geçirdiğiniz iki yılı geride bıraktık. Bu süreçte hayatınıza giren online derslerle eğitim sorumluluklarınızı yerine getirmeye ve aynı zamanda pandeminin meydana getirdiği köklü değişimlere de ayak uydurmaya çalıştınız.

  Tüm bunların yanı sıra son dönemde ülkemizde meydana gelen yangın ve sel gibi doğal afetler hepimizi derinden yaraladı. Başta devletimiz olmak üzere; milletçe afet bölgelerinde canla başla çalışmaya ve afetzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Siz değerli çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması için elimizden geleni yapıyoruz.

  Pandemide normalleşme sürecinin başlaması ve yaşadığımız sel, yangın gibi afetlerin verdiği zararların giderilmesiyle birlikte zilin sesi duyuldu. Şimdi, tüm bu zorlu süreçleri geride bırakarak okula dönme, öğretmenlerinize ve arkadaşlarınıza kavuşma vakti. Bu vesileyle 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize başarılarla dolu bir yıl diliyorum.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler