TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerErzurum'da 4.7 büyüklüğünde deprem oldu

  Erzurum’da 4.7 büyüklüğünde deprem oldu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  19 Kasım’da 5.1 büyüklüğündeki depremin yaşandığı Erzurum’da 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Erzurum’un Köprüköy ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

  Erzurum'da 4. 7 büyüklüğünde deprem oldu
  Erzurum’da 4.7 büyüklüğünde deprem oldu

  Erzurum, 19 Kasım’da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından bugün de 4.7 büyüklüğündeki depremle sallandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Köprüköy ilçesi Manifet Mahallesi yakınları olarak açıkladığı deprem, saat 11.31’de oldu. Yerin 6.9 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, çevre ilçelerle Erzurum kent merkezinde de hissedildi. Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.8, merkez üssünü ise ilçenin Topçu Mahallesi olarak açıkladı.

  Köprüköy ilçesinde 3 gün önce meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremde, bazı mahallelerde evler hasar görmüştü.

  VALİ MEMİŞ’TEN ‘HASARLI EV’ UYARISI 

  Erzurum Valisi Okay Memiş, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek, Emniyet Müdürü Levent Tuncer ile 4.7 büyüklüğündeki deprem sonrası Topçu Mahallesi’nde incelemede bulundu. AFAD İl Müdürü Selahattin Karslı’dan bilgi alan ve halkla görüşen Vali Memiş, hasarlı evlere girmemeleri konusunda uyardı.

  19 kasım'da 5. 1 büyüklüğündeki depremin yaşandığı erzurum'da 4. 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  19 Kasım’da 5.1 büyüklüğündeki depremin yaşandığı Erzurum’da 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  4.7’nin enerjiyi boşaltan deprem olduğunu düşündüklerini belirten Memiş, “Devlet, depremzedeler için seferber olmuş durumdadır. Köylerimize fazlasıyla çadır ve konteyner gönderilmiştir. Kimse hasarlı evlerine girmesin. Görevliler, canla başla çalışıyor. Herkese teşekkür ediyorum. Kimin ne ihtiyacı varsa anında yerine getiriliyor. Köylünün hayvanları için ahır çadırlar kuruldu. Bunu da hep birlikte atlatacağız” diye konuştu.

  Vali Memiş, Topçu Mahallesi’nde evleri hasar gördüğü için konteynere yerleşen Refik Kırmacı ve ailesini de ziyaret etti. 

  HAYVANLAR İÇİN 50 ÇADIR AHIR

  Erzurum’un Köprüköy ilçesinde 19 Kasım’da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından evleri hasar görenler, çadır ve konteynerlere yerleştirildi. Hayvanlar için de çadır ahır kurulumuna başlandı. AFAD tarafından getirilen 50 çadır ahır, başta Topçu Mahallesi olmak üzere depremde hasar gören mahallelere kurulacak.

  Erzurum Valisi Okay Memiş, devlet olarak önce depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşıladıklarını hayvanlar için de ahır çadırlar kurulacağını açıkladı. Vali Memiş, “Devlet olarak vatandaşımızın yanındayız. Bütün ihtiyaçlarını ivedilikle gidereceğimizden emin olsunlar. Bütün ihtiyaçlarını kış şartları olmasına rağmen eksiksiz olarak gidereceğiz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler