TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerErciş Belediyesi'nden sıcak yemek

Erciş Belediyesi’nden sıcak yemek

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Van’ın Erciş Belediyesi ve Kaymakamlığı, ilçede ihtiyaç sahibi 195 aileye günlük iki öğün, 3 çeşit sıcak yemek veriyor. 

İlçe Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma ile Türk Kızılayı Erciş Şubesi bünyesinde hizmet veren aşevinden hijyenik ortamlarda üretilen yemekler, araçlarla ailelerin evlerine kadar götürülüp teslim ediliyor.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Erciş Belediyesi Başkanı ve Kaymakamı Vekili Nuri Mehmet Beyoğlu, aşevinden hijyenik ortamda yapılan yemeklerin ailelere teslim edildiğini belirterek, “Kaymakamlığımız tarafından kurulan ve Kızılay’ın da destekleriyle gücüne güç katan Erciş aşevimiz, günlük 1000 kişilik 3 çeşit sıcak yemek çıkarmaktadır. Vakfımız ve Kızılay aracılığıyla tespit ettiğimiz 195 ailemize 2 öğün yetebilecek şekilde bu yemekleri ulaştırmaktayız.” diyen Beyoğlu devam etti;

“Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yolda aç ve açıkta hiçbir vatandaşımız kalmaması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu bağlamda fedakarca çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanlarımıza ve desteklerinden dolayı Kızılay Erciş Şubesi gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler