11.6 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
15.8 C
İzmir
Cuma, Mayıs 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerPozitif olan tüm hastalara sıcak yemek

  Pozitif olan tüm hastalara sıcak yemek

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  65 yaş ve üzeri ile pozitif olan tüm hastaların karantina süreleri boyunca sıcak yemek ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi Aşevi tarafından karşılanacak. 

  Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını kararlılıkla uygulayan ve bu süreçte sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlara yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, pozitif ve temaslı 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için başlattığı projeyi daha da büyüterek tüm pozitif hastalara sıcak yemek desteği sağlayacağını duyurdu.

  Proje kapsamında pozitif veya temaslı olduğu için karantinada olan 65 yaş ve üzeri ile pozitif olan tüm vatandaşların karantina süreleri boyunca sıcak yemek ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi Aşevi tarafından karşılanacak. 

  Pozitif olan tüm hastalara sıcak yemek
  Pozitif olan tüm hastalara sıcak yemek

  Pandemi sürecinin başladığı Mart ayından beri sosyal yardımları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için önemli bir uygulamayı daha hayata geçirdi. İlk olarak 65 yaş ve üzeri pozitif veya temaslı olan vatandaşlar için başlatılan sıcak yemek desteği, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in sosyal medya paylaşımı ile tüm pozitif hastalara verileceği duyuruldu. Başkan Büyükerşen’in yaptığı ve kısa sürede on binlerce kişiye ulaşan duyuruya Büyükerşen “Bu zor günleri birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde atlatacağız!” notunu da düştü. 

  Uygulama kapsamında pozitif olan tüm vatandaşlar mesai saatleri içerisinde ALO 153’ü arayarak Hes Kodu bilgilerini paylaşarak sıcak yemek talebinde bulunabilecek ve karantina süreleri boyunca sıcak yemek ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi Aşevi tarafından karşılanacak. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler