13.2 C
Ankara
11.5 C
İstanbul
12.6 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaEnis Berberoğlu TBMM sıralarında yerini almalıdır

  Enis Berberoğlu TBMM sıralarında yerini almalıdır

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Engin Altay, “Enis Berberoğlu, yeniden yargılanması beklenmeden TBMM sıralarında yerini almalıdır” dedi.

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Enis Berberoğlu kararına ilişkin, “7 aydır bir milletvekilinin hakları gasp ediliyor. Ceza düşmüştür. Enis Berberoğlu, yeniden yargılanması beklenmeden TBMM sıralarında yerini almalıdır” dedi.

  CHP’li Altay, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. AYM’nin CHP eski İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında ikinci kez verdiği ‘ihlal’ kararını değerlendiren Altay, “Daha önce verdiği karar gibi, ihlal kararını yeniden verdi. Bir siyasi tasarrufla TBMM Genel Kurulu’nda milletvekili düşürüldü. Bu karar artık yok hükmündedir. Enis Berberoğlu benim gibi milletvekilidir. 7 aydır bir milletvekilinin hakları gasp ediliyor. Ceza düşmüştür. Enis Berberoğlu, yeniden yargılanması beklenmeden TBMM sıralarında yerini almalıdır” dedi.

  Altay, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’un yazdığı mektuba ilişkin de “Hiç kimse siyasi tercihiyle ilgili kendince birilerine olumsuzluk yükleyerek mazeret üretmesin. Arkadaşlar belli siyasi tercih noktasına gelmişlerse, kendileri bilir yolları açık olur. Ama parti içinde kalmak istiyorlarsa başımızın üstünde yerleri var. Bu tür tartışmalar CHP’lilikle bağdaşmaz” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler