TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatEmlakçıyı Beklerken tiyatro oyunu kahkahaya boğdu

Emlakçıyı Beklerken tiyatro oyunu kahkahaya boğdu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yenimahalle Belediyesi Tiyatro Festivali kapsamında, İrfan Kangı’nın yönettiği Emlakçıyı Beklerken tiyatro oyunu Başkentli tiyatroseverlerle buluştu.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen oyunda tüm konuklar, birbirinden anormal karakterlere sahip komşuların; bir evde toplanarak hayatlarının en acayip, en unutulmaz gününe tanıklık etti.

Emlakçıyı beklerken tiyatro oyunu kahkahaya boğdu
Emlakçıyı Beklerken tiyatro oyunu kahkahaya boğdu

Yasemin Yalçın tiyatrosunun  sahnelediği oyunda, sevilen tiyatrocular Yasemin Yalçın, İlyas İlbey, Ziya Kürküt, Cenk Tunalı, Kahraman Sivri, Sertaç Akkaya, Melek Şahin ve Eylül İlbey bir araya geldi.

Düzenbaz bir emlakçı olan Şuayip Dal’ın başından geçen olayların anlatıldığı 2 perdelik oyun konukları kahkahaya boğdu.

Festival devam ediyor

İzleyicilerin büyük beğenisini kazanan oyun sonrasında usta oyunculara çiçek vererek teşekkür eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Tiyatro, insan için çok önemli bir sanat dalıdır. Yenimahalle’de sanatı, kültürü ve müziği yaşatmaya çalışıyoruz. Şubat ve Mart ayları boyunca ilçe sakinlerimiz tiyatroya doyacak. Bugün 2 bin kişilik salonumuz hınca doldu. Kapıdan dönmek zorunda kalan, yoğunluk sebebi ile salona giremeyen vatandaşlarımız için oyun 1 Mart’ta tekrar sahnelenecek” dedi.

Yenimahalle belediyesi tiyatro festivali kapsamında, i̇rfan kangı’nın yönettiği emlakçıyı beklerken tiyatro oyunu başkentli tiyatroseverlerle buluştu.
Yenimahalle Belediyesi Tiyatro Festivali kapsamında, İrfan Kangı’nın yönettiği Emlakçıyı Beklerken tiyatro oyunu Başkentli tiyatroseverlerle buluştu.

Festival kapsamında 24 Şubat’ta “Samanyolu’nu Bilir misiniz?”, 28 Şubat’ta “Ağaçlar Ayakta Ölür”, 1 Mart’ta “Emlakçıyı Beklerken”, 3 Mart’ta “Ahududu”, 10 Mart’ta “Kalpten Kalbe”, 12 Mart’ta “Şıngır Şıngır Beyoğlu”, 16 Mart’ta “Hoş geldin Boyacı”, 25 Mart’ta “Baba Kız Müjdat Gezen” oyunları ücretsiz olarak sahnelenecek.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler