TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYenimahalleli miniklerin müzikal keyfi

Yenimahalleli miniklerin müzikal keyfi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yenimahalle’de dolu dolu sömestir. Yenimahalleli miniklerin müzikal keyfi, Don Kişot müzikalleri, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Yenimahalleli çocuklarla buluştu.

Yenimahalle Belediyesi, sömestir tatilinde miniklerin hoşça vakit geçirmesini sağlamak amacıyla çocuk oyunlarını sahneye taşıdı. Çocukların en çok güldüğü çizgi kahramanlar Minyonlar ve Cervantes’in eserinden uyarlanan Don Kişot müzikalleri, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Yenimahalleli çocuklarla buluştu.

4 gün boyunca, günde 2 seans olarak gösterimi yapılan çocuk müzikallerini 2-8 yaş arası 5 bineyakın çocuk ve ebeveyn izledi.

Yenimahalleli miniklerin müzikal keyfi
Yenimahalleli miniklerin müzikal keyfi

Minyonlar ve Don Kişot’la keyifli anlar

Dünya genelinde çocukların sevgilisi haline gelen ve çocukların eğitimine büyük katkısı olan Minyonlar Müzikali, bir yandan kitap okumanın önemi, düzenli beslenme ve çevreyi temiz tutma gibi sosyal mesajlar verirken bir yandan da kendine has konuşmalarıyla çocukları kahkahaya boğdu. Oyun; aksiyon, komedi, eğlence ve danslarıyla da miniklere unutulmaz bir gün yaşattı.

Miguel de Cervantes’in eserinden uyarlanan Don Kişot Müzikali de çocuklardan yoğun ilgi gördü.

Minik konuklar, İtalya’da Mancha Eyaleti’nde, küçük bir köyde yaşayan Don Kişot’un maceralarını keyifle izledi. Sürekli olarak şövalye hikâyeleri okuyan ve zamanla dünyayı şövalye hikâyelerinde olduğu gibi görmeye başlayan Don Kişot’un aklını iyice yitirmesi ve kendisini son seyyar şövalye zannetmesiyle gelişen macera dolu olaylara minik konuklar da zaman zaman sahneye çıkarak dahil oldu.

Küçük ilçe sakinleri, 4 gün süren etkinliklerde tatillerinin keyfini çıkardı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler