TRY - Türk Lirası
EUR
20,559
USD
18,815
GBP
23,028
CNY
2,792
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatElif Sanhcez 3 dildeki konseriyle büyüledi

Elif Sanhcez 3 dildeki konseriyle büyüledi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında sahne alan ‘Caz da söylerim ama türküler benim evim’ diyerek ilk albümüyle adından sıkça söz ettiren Elif Sanhcez 3 dildeki konseriyle caz ve türkü severleri büyüledi.

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki konserde Elif Sanhcez, izleyicilerle buluştu. Konsere Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı ile çok sayıda sanatsever izledi. Yeni albümü Mi Voz’dan İspanyolca şarkılarla birlikte, Türkçe ve Azerice ‘Evlerinin Önü Mersin’, ‘Aman Avcı’, ‘Aman Ayşem’, ‘Bulut Bulut Üstünde’ gibi dillerden düşmeyen türkülerin caz düzenlemelerini seslendiren sanatçı Elif Sanhcez, konser bitimi dakikalarca ayakta alkışlandı.

Elif sanhcez 3 dildeki konseriyle buyuledi 1 - kültür ve sanat - haberton
Elif sanhcez 3 dildeki konseriyle büyüledi

Yaklaşık 1,5 saat sahnede salan Elif Sanchcez’e, trompette Paul Sanhcez, davulda Nesim Ruacan, gitarda Doruk Okuyucu, bass gitarda Guy Bernfeld eşlik etti. Konser sırasında konuşan Elif Sanhcez, Mersin’in hayatında önemli bir yerinin olduğunu, bu nedenle de her yaz birkaç ay tatil için Silifke ilçesine geldiklerini söyledi.

Mersin’e davet edilmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Elif Sanhcez, “Türküleri çok seviyorum. Benim için anlamı çok büyük. O yüzden ilk albümde 8 türkü kayıt ettim. Bunlar da annemde öğrendiğim türküler. 2’nci albümüm 27 Mayıs’ta piyasaya çıkacak. Yine orada da türküler var. İspanyolca, Türkçe ve Azerice seslendirme olacak” dedi.  

11 Haziran tarihine kadar ‘Müzik Birleştirir’ temasıyla 20’inci kez hayat bulan Mersin Uluslararası Müzik Festivali, bu yıl 3’ü ücretsiz toplam 12 etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler