TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıElektronik fiyat etiketiyle farklılıklar engelleniyor

  Elektronik fiyat etiketiyle farklılıklar engelleniyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Elektronik fiyat etiketi sayesinde mağazadaki fiyatlar aynı anda kolayca güncellenebiliyor, fiyat farklılıklarının önüne geçilmiş oluyor

  Doğru fiyatın, doğru ürün üzerinde, doğru bilgiyle yer almasını sağlayan elektronik fiyat etiketleri, tek seferde binlerce etiket bilgisinin güncellenebilmesi ve raporlanması sayesinde operasyona hız kazandırıyor. Fiziksel ve online mağazalardaki ürünlerin fiyatları aynı anda kolayca güncellenebiliyor, fiyat farklılıklarının önüne geçilmiş oluyor.

  Raf ve kasa arasındaki fiyat farklılıkları müşterilerin aklını karıştırırken, perakendeciler de anbean fiyat değiştirmekte zorlanıyor. Perakendeciler bu dönemde doğru fiyatlama yapabilmek için büyük çaba sarf ediyor. Hızlı fiyat değişiklikleri operasyonel maliyetleri de artırıyor. Üstelik etikette farklı, kasada farklı fiyatla karşılaşan tüketiciler haklı olarak tepki gösteriyor, bu durum müşteri memnuniyeti üzerinde olumsuz etki yapıyor.

  “Personel verimliliği ve özellikle müşteri sadakatini önemli oranda artırıyor”

  VERİMLİLİK ARTIYOR, HATALAR AZALIYOR

  Sensormatic Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, dijital fiyat etiketlerinin perakendeciler için sayısız avantajı olduğunu belirterek, “Tek merkezden hızlı fiyat güncellenmesine imkan veren elektronik fiyat etiketleri, fiyatların çok sık değiştiği bu dönemde, sık kampanya değişikliği yapan indirim marketleri ve kozmetik mağazalar gibi perakendecilere karlılık ve rekabette ciddi avantajlar sağlıyor. İnsan hatalarını ortadan kaldırıyor, personel verimliliği ve özellikle müşteri sadakatini önemli oranda artırıyor” dedi.

  CEZAİ İŞLEM OLASILIĞI ORTADAN KALKIYOR

  Elektronik fiyat etiketinde bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu söyleyen Yelkencioğlu, “Elektronik fiyat etiketi sayesinde, etiketleme yönetmeliği gereğince etikette olması gereken üretim yeri, üretimin izin tarihi, seri numarası ya da parti numarası gibi zorunlu bilgilerin paylaşılması da kolaylaşıyor. Yapılan yanlış fiyat etiketlemeleri nedeniyle herhangi bir cezai durumla karşılaşma ihtimali ortadan kalkıyor.

  ” Wi-Fi teknolojisini kullanan diğer alternatiflere oranla pil ömrü oldukça yüksek”

  Manav reyonu için sebze-meyve halinin internet sitesiyle entegrasyonu mümkün kılıyor. Elektronik Fiyat Etiketi, ürün sergilemeyi de şık hale getiriyor. Süpermarketler, çocuk ürünleri satan marketler, mutfak ve ev gereçleri mağazaları ya da eczaneler için farklı ürünler sunuluyor. Kozmetik mağazaları için farklı çerçeve tipleriyle dikkat çeken ürünler tasarlanıyor” diye konuştu.

  HESAPLI VE UZUN ÖMÜRLÜ

  İşletme maliyetleri açısından da elektronik fiyat etiketlerinin avantajlı olduğunu belirten Yelkencioğlu, “Perakendede kağıt etiketlerin yerini elektronik fiyat etiketlerinin alması nedeniyle hem çevre dostu bir adım atılmış hem de işletme maliyetlerinde önemli oranda düşüş sağlanmış oluyor. Ayrıca kâğıdın yazıcısı, toneri, raf düzenlemesi gibi işletim giderleri de son buluyor. Özel bir protokolle çalışan sistem günde bir kez kullanımla 5 yıllık pil ömrüne sahip. Wi-Fi teknolojisini kullanan diğer alternatiflere oranla pil ömrü oldukça yüksek” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler