TRY - Türk Lirası
EUR
15,2572
USD
13,4487
GBP
18,2297
CNY
2,1216
1.6 C
Ankara
1.6 C
İstanbul
4 C
İzmir
22 Ocak 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarDeğerli eğitimci Üstün Dökmen

  Değerli eğitimci Üstün Dökmen

  Avatar of akın ergez
  Akın Ergezhttps://haberton.com/
  Akın Ergez, Anadolu Üniversitesi İktisat Mezunu, Satış Danışmanlığı ve Gişe yetkilisi olarak çalıştıktan sonra Eğitim sektörüne geçiş yaptı. Drama Lideri olarak özel okullarda görev yaptı. Bos zamanlarında farklı dallar edinmek adına eğitim programlarına katılıyor. Şuan da Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak çalışmakta.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Herkese Merhaba bir günlük aranın ardından yine birlikteyiz. Bugün çok değerli eğitimci Üstün Dökmen’den bahsedeceğim.

  Üstün Dökmen Kimdir?

  Değerli eğitimci üstün dökmen
  Değerli eğitimci Üstün Dökmen

  1954, İstanbul doğumlu Türk akademisyen, psikolog, yazar ve televizyon programcısıdır. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde profesörüdür. TRT’de “Küçük Şeyler” Programını hazırlayıp sundu. Ankara’da Küçük Şeyler Anaokulları olarak okulları bulunmaktadır. Dökmen’in çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanan makalelerinin yanı sıra dört bilimsel, bir de şiir kitabı vardır.

  Türkiye’nin en önemli eğitimcilerinden biri olan Üstün Dökmen aslında eğitim için gerçekten bir idol. Birçok televizyon programında aranan ender isimlerden biridir. Genellikle eğitim üzerine mesajlar verir eğitimi çok önemser. Açtığı okullarda da sayısız öğrenci yetiştirmenin heyecanını yaşıyor.

  Üstün Dökmen ile bir anımı paylaşacağım;

  Yıl 2015 Ankara’da Armada Alışveriş Merkezi’nde Ankara Üniversitesi Öğretim görevlileri tarafından yönetilen, farklı keşif alanları olan, hafta sonu doğum günü etkinliklerinin düzenlendiği, özel ve Devlet Okullarının öğrencilerinin gidebildiği bir çocuk müzesinde çalışırken, kurumumuza gelmişti. O kadar insan arasında sıraya girmesi kendini önemsememesi çok şaşırtmıştı bizi. Hepimizle fotoğraf çekilmişti. Dopdolu çok enerjikti. Ankara’da oturuyormuş kendisi.

  O gün öyle çok heyecanlanmıştım ki. Bize eğitimlerinden, eserlerinden bahsetmişti. Bence onun okulunda Anaokulu öğrencisi olarak yetişmek kendini geliştirmek vazgeçilmez. Nice yıllarda kendisini ve eserlerini okuyabilmek dileklerimizle…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler