TRY - Türk Lirası
EUR
18,5232
USD
17,9437
GBP
21,8843
CNY
2,6604
20.9 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
27 C
İzmir
12 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanEdremit'te fiber tekne battı; 2 kişi aranıyor

  Edremit’te fiber tekne battı; 2 kişi aranıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Balıkesir Edremit’te fiber tekne battı, teknenin batması sonucu kaybolan Sinan Yeniçeri (43) ile Hasan Hüseyin Işıktaş’ı (21) arama çalışmaları sürüyor.

  Aramalarda kullanılmak üzere bölgeye sonar cihazı gönderilirken, Yeniçeri ve Işıktaş’ın sürüklenme ihtimaline karşı Gömeç ve Burhaniye ilçesi açıklarında da çalışma yapılacağı bildirildi.

  Edremit’te otel işleten Sinan Yeniçeri (43), önceki gün saat 21.00 sıralarında Hasan Hüseyin Işıktaş (21) ve Doğukan Onay (25) ile birlikte ‘Never Say’ isimli motorlu fiber teknesiyle Akçay Mahallesi’nden denize açıldı. Yarım saat sonra motoru arızalanan tekne, sürüklenmeye başladı. Bu sırada kuvvetli rüzgarın etkisiyle oluşan dalgalar nedeniyle tekne alabora oldu. Teknenin battığını sahilden gören Yeniçeri’nin kardeşi Kamuran Yeniçeri, durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. Teknedekilerden Doğukan Onay, bir süre sonra yüzerek kıyaya çıktı.

  Edremit'te fiber tekne battı; 2 kişi aranıyor
  Edremit’te fiber tekne battı; 2 kişi aranıyor

  İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Sinan Yeniçeri ve Hasan Hüseyin Işıktaş için 1 helikopter, 3 bot ile bölgede, 1 uçakla da Gömeç ilçesinde arama-kurtarma çalışması başlattı. Geniş bir alanda gün boyu süren çalışmalardan dün sonuç alınamadı. Havanın kararmasıyla çalışmalara ara verildi.

  GÜNÜN İLK IŞIKLARIYLA ÇALIŞMALAR YENİDEN BAŞLADI

  Arama kurtarma çalışmaları, bugün günün ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başladı. Balıkesir AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda süren çalışmalara AFAD dalgıçlarının yanı sıra, Sahil Güvenlik ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Üstü Arama Kurtarma ekibi katılıyor.

  Balıkesir edremit'te fiber tekne battı, teknenin batması sonucu kaybolan sinan yeniçeri (43) ile hasan hüseyin işıktaş'ı (21) arama çalışmaları sürüyor.
  Balıkesir Edremit’te fiber tekne battı, teknenin batması sonucu kaybolan Sinan Yeniçeri (43) ile Hasan Hüseyin Işıktaş’ı (21) arama çalışmaları sürüyor.

  İZMİR VE İSTANBUL’DAN TAKVİYE

  Bölgeye İzmir’den de takviye Sahil Güvenlik ekibi sevk edildi. İstanbul AFAD bünyesinden dalgıç ve arama kurtarma botunun yanı sıra, sonra cihazı da bölgeye gönderildi. Sonar cihazı ile ses dalgaları kullanarak cismin boyut, uzaklık ve diğer verileri görülmesi sağlanarak, kayıp olan 2 kişiye ulaşılmasının amaçlandığı belirtildi. Yeniçeri ve Işıktaş’ın sürüklenme

  htimaline karşı Gömeç ve Burhaniye ilçesi açıklarında da çalışma yapılacağı bildirildi.

  Arama çalışmaları deniz, hava ve karadan devam ederken, kıyıda ailelerin umutlu bekleyişi ise sürüyor. 

  ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  Balıkesir’in Edremit ilçesi açıklarında dün fiber teknenin batmasıyla kaybolan Sinan Yeniçeri (43) ile Hasan Hüseyin Işıktaş’ı (21) arama çalışmaları Akçay Mahallesi’nde devam ediyor. Balıkesir AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda süren çalışmalarda, Sahil Güvenlik ve Balıkesir İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de destek veriyor.

  Teknenin batmasi sonucu kaybolan 2 kisi sonar cihazi ile aranacak 2 8386 dhaphoto1 - öne çıkan - haberton

  Dünden beri çalışmaların devam ettiğini söyleyen Sinan Yeniçeri’nin arkadaşı İsmail Ünsal, “Hala beklemekteyiz. Arkadaşım bir esnaf. Motel işletmesi sahibi. Devamlı görüştüğüm insan. Ben de gelip gidiyorum sabah akşam buraya. Bekliyorum. Hala beklemekteyiz. Arama çalışmaları bir sonuç vermedi. Buna çok üzülüyorum. Şimdi yine onlara bakmaya geldim. Sahil güvenlikten, AFAD’dan bulunduklarına dair haber alamadım” dedi.

  Teknenin batmasi sonucu kaybolan 2 kisi sonar cihazi ile aranacak 3 7847 dhaphoto1 - öne çıkan - haberton

  DENİZE AÇILMA ANLARI KAMERADA 

  Balıkesir’in Edremit ilçesinde teknenin batması sonucu kaybolan Sinan Yeniçeri ve Hasan Hüseyin Işıktaş ile yüzerek kurtulan Doğukan Onay’ın, Akçay 2’nci köprüdeki balıkçı barınağından çıkıp denize açıldıkları anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Bir işletmeye ait güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde 2 arkadaş fiber teknenin üzerinde ilerlediği görüldü.

  Ekiplerin, Yeniçeri ve Işıktaş’ı arama çalışmaları sürüyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler