TRY - Türk Lirası
EUR
18,3368
USD
17,9634
GBP
21,6983
CNY
2,6541
27.8 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEdirne'de Uluslararası Halk Dansları Festivali

  Edirne’de Uluslararası Halk Dansları Festivali

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Edirne’de Uluslararası Halk Dansları Festivali, konuk ekiplerin katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı. Halk dansları ekiplerinin birbirinden renkli kıyafetleriyle kortej sırasında gerçekleştirdikleri gösteriler, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

  Edirnede uluslararasi halk danslari festivali 1 - yerel haberler - haberton
  Edirne’de uluslararası halk dansları festivali

  Uluslararası Halk Danslari Festivali Edirne Valiliği önünde oluşturulan kortejin Atatürk Anıtı’na yürüyüşü ile start aldı. Türkiye’nin yanı sıra yunanistan, Macaristan, Bulgaristan ve Romanya’dan halk dansları topluluklarının katıldığı festival, anıta çelenk sunulması, Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunması ile devam etti. Festivalin açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, 3 gün sürecek festivalde halk dansları gruplarının 2 gün Edirne merkez, 1 gün ise Keşan ilçesinde gösterilerini sunacağını söyledi.

  Edirne'de uluslararası halk dansları festivali
  Halk dansları ekiplerinin birbirinden renkli kıyafetleriyle kortej sırasında gerçekleştirdikleri gösteriler, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

  Soytürk’ün konuşmasının ardından Anadolu Folklor Vakfı Çanakkale Halk Dansları Grubu, Bulgaristan Varna Halk Dansları Grubu, Rumeli Akademisi Halk Dansları Grubu, Romanya Halk Dansları Grubu, Edirne Belediyesi Halk Dansları Grubu, Macaristan Majoret Dans Grubu, Yunanistan Halk Dansları Grubu, HOTEAD Halk Dansları Grubu ve Bulgaristan Kotel Halk Dansları Grubu gösterilerini sundu. Balkan halk müzikleri ve dansları ile renkli görüntülerin ortaya çıktığı gösterilere vatandaşlar da ilgi gösterdi.

  Festival, açılış programının ardından Saraçlar Caddesi’nde oluşturulan sahnedeki halk dansları gösterileriyle devam etti. Festivalin ikinci gün programı yarın Keşan’da, son gün ise Edirne’de yapılacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler