TRY - Türk Lirası
EUR
18,2625
USD
17,9603
GBP
21,6469
CNY
2,6457
20.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
24.1 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEdirne'de lavanta tarlaları doğal stüdyoya döndü

  Edirne’de lavanta tarlaları doğal stüdyoya döndü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Edirne’deki 5’nci Lavanta Tarla Günleri’nde vatandaşlar, fotoğraf çekilmek için lavanta tarlalarına akın etti.

  Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsnce bu yıl 5’incisi düzenlenen Lavanta Tarla Günleri etkinliğine kent merkezi ve çevre illerin yanı sıra komşu ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan’dan çok sayıda ziyaretçi geldi. Mor tarlalara gelen ziyaretçilerin yanı sıra gelin-damat ve okullarından mezun olan öğrenciler de bol bol fotoğraf çektirdi.

  Lavanta tarlasına ailesiyle birlikte geldiğini söyleyen İlayda Bulut, “Günümüz güzel geçiyor ama şu anda hava biraz karanlık. Koku çok güzel. Ailecek geldik buraya, bebeğimi de getirdim. Bugün çok kalabalık, fotoğraf zor çekiliyoruz. Her sene ailecek geliyoruz” dedi.

  Edirnede lavanta tarlalari dogal studyoya dondu 1 - yerel haberler - haberton
  Edirne’de lavanta tarlaları doğal stüdyoya döndü

  Lavanta tarlasının çok güzel koktuğunu söyleyen Gamze Özdemir, “Çok güzel, çok eğleniyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte fotoğraf çekildik. Çok güzel kokuyor, görsel şöleni de çok güzel. Birlikte eğleniyoruz, güzel bir hafta sonu geçiriyoruz. Fotoğrafları sosyal medyaya atacağız. Buraya Bulgar ve Yunan vatandaşları da çok geliyor. Onlar da çok güzel fotoğraflar çekiliyorlar. Her sene eğleniyoruz. Genelde düğün ve nişan fotoğrafları da çekiliyor. Herkesi bu güzel mor tarlalara fotoğraf çekilmeye bekliyoruz” diye konuştu.

  YUNANİSTAN’DAN GELEN AİLESİYLE MEZUNİYET FOTOĞRAFI 

  Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesini birincilikle bitirdiğini söyleyen Yunanistanlı Neslichan Moumin’de, Yunanistan’ın Gümülcine kentinden gelen ailesiyle mezuniyet fotoğrafı çekilmek için lavanta tarlasına geldiğini belirtti. Lavantayı çok sevdiğini söyleyen Moumin, “Bu yıl mezun oldum. Lavanta bahçesini duyunca mezuniyet fotoğrafımı çekilmeye geldim. Mezuniyet fotoğrafım burada olsun istedim” ifadelerini kullandı.

  Edirnede lavanta tarlalari dogal studyoya dondu 2 - yerel haberler - haberton
  Edirne’deki 5’nci lavanta tarla günleri’nde vatandaşlar, fotoğraf çekilmek için lavanta tarlalarına akın etti.

  DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI LAVANTA TARLASINDA 

  Edirne’de dünya evine girecek Gizem ve Melih Özmen çifti, düğün albümlerini oluşturacak fotoğraflar için lavanta tarlasına geldi. Doğal stüdyoda fotoğraf çekilen çift, en güzel anlarını lavantalı fotoğraflarıyla ölümsüzleştirdiler. Damat Melih Özmen, “Bugün bizim en mutlu günümüz, düğün albümü fotoğraflarını lavanta tarlasında da çekilelim istedik” dedi.

  Edirne 5’nci Lavanta Tarla Günleri kapsamında Edirne Belediyesi Bando ekibi de vatandaşa mini konser verdi. Lavanta Tarla günleri yarın düzenlenecek etkinliklerle sona erecek. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler