27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatEdirne'de sosyal mesajlı heykeller sergileniyor

  Edirne’de sosyal mesajlı heykeller sergileniyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Heykeltıraş Recep Yalçın’ın yaptığı Edirne’de sosyal mesajlar veren eserler ilgi çekiyor

  Yaklaşık 4 yıl önce eşinin memleketi Keşan’a yerleşen ve sanayi sitesinde atölye açan heykeltıraş Recep Yalçın (41), belediye adına yaya geçitleri, park ve bahçeler için heykeller yapıyor. Şehre, Keşanlı Ali, dikiş diken terzi, bisikletli sporcular ve Naim Süleymanoğlu gibi heykeller kazandıran heykeltıraş Yalçın, son olarak Keşansporlu futbolcuları tasvir eden heykeller yaptı. Heykeller, Yeni Mahalle’de bulunan Keşan Gençlik Merkezi önündeki kavşağa konuldu.

  Edirnede sosyal mesajli heykeller sergileniyor - kültür ve sanat - haberton
  Edirne’De Sosyal Mesajlı Heykeller Sergileniyor

  “Keşan’ın değerlerini içeren heykeller yaptık”

  Recep Yalçın, yaptığı heykellerin gençlere örnek olmasını istediğini belirterek, “Son yaptığım çalışmada Keşanspor’u temsilen futbolcu heykelleri yaptık. En uygun yerin de Gençlik Merkezi önü olduğuna karar verdik. Umarım gençlerimiz beğenir, örnek alır. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarda da gençlere ve halka yönelik, mesaj barındıran heykeller yapacağız. Şimdiye kadar daha çok çarşı merkezi ve yaya geçitleri için heykeller yaptık. Bunlar özellikle sosyal mesajlar içeriyordu. Bunlar nedir, yaya geçitlerinde yayalara daha çok öncelik verilmesi adınaydı. Bunun dışında da Keşan’ın değerlerini içeren heykeller yaptık. Bundan sonraki süreçte de hayvanları koruma, sevme adına heykel çalışmalarımız olacak” dedi.

  Edirne'de sosyal mesajlı heykeller sergileniyor
  Edirne’De Sosyal Mesajlı Heykeller Sergileniyor

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler