TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatDuvarlarınızın sanat eserine dönüşmesini ister misiniz?

  Duvarlarınızın sanat eserine dönüşmesini ister misiniz?

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çankaya Duvar Resimleri (Mural) Uygulamaları Projesi yaygınlaşarak devam ediyor. Siz de bina ve apartman duvarlarınızın sanat eserine dönüşmesini istiyorsanız Çankaya Belediyesine bir e-posta ile başvurabilirsiniz.

  Çankaya Belediyesi, Ekim ayında başlattığı Çankaya Duvar Resimleri (Mural) Uygulamaları Projesi’ni tüm ilçe çapında yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Dört Türk mural sanatçısının eserleri, Bülten Sokak, Güvenlik, Tunus ve Kennedy caddelerindeki binaları süslemeye başlamasıyla büyük ilgi gören proje şimdi tüm ilçe çapında yayılıyor.

  Çankaya Belediyesi yayımladığı duyuruyla bina ve apartman duvarlarının sanat eserine dönüşmesini isteyen Çankayalıları, proje katılmaya davet etti. Duvar resmine uygun binası bulunanlar, belediyenin e-posta adresinden başvuru yapabiliyor.

  Duvarlarınızın sanat eserine dönüşmesini ister misiniz?
  Duvarlarınızın sanat eserine dönüşmesini ister misiniz?

  PROJE ŞARTLARI

  Çankaya Belediyesini duyurusunda projeye uygunluk şartları ise şöyle sıralandı:

  • Apartmanın duvar resmine uygun olduğu düşünülen cephenin araçların ve yayaların geliş gidiş yönünden görülmesi,
  • Apartman sakinlerinin tümünün duvar resminin yapılmasına rızası olması,
  • Apartman duvarının belli ölçüler dışında tadilat gerektirmemesi,
  • Özel bir kurum ya da iş yeri olmaması
  • Mural sanatı çalışmasının yapılmasını istenen bina duvarının fotoğrafı, açık adresi ve ölçüleri ile muralcankaya@cankaya.bel.tr adresinden başvuruda bulunulması.

  ÇANKAYA’DA MURAL

  Meksikalı mural sanatçısı Kathrina Rupit ile Ayrancı’da yapılan ve tüm dünyada ilgi gören duvar resmi çalışması “Çiçekli Kız”ın ardından Çankaya Belediyesi, 18 Ekim’de Çankaya Duvar Resimleri (Mural) Uygulamaları Projesi’ni hayata geçirdi. Dört Türk mural sanatçısının eserleri, Bülten Sokak, Güvenlik, Tunus ve Kennedy caddelerindeki dört ayrı binanın duvarını süslemeye başladı.

  Çankaya duvar resimleri (mural) uygulamaları projesi yaygınlaşarak devam ediyor. Siz de bina ve apartman duvarlarınızın sanat eserine dönüşmesini istiyorsanız çankaya belediyesine bir e-posta ile başvurabilirsiniz.
  Çankaya Duvar Resimleri (Mural) Uygulamaları Projesi yaygınlaşarak devam ediyor. Siz de bina ve apartman duvarlarınızın sanat eserine dönüşmesini istiyorsanız Çankaya Belediyesine bir e-posta ile başvurabilirsiniz.

  Sanatçılar Hasan Ali Yaldıran, Aybars Yücel, Cem Sonel ve Gökhan Tüfekçi, 18 Ekim’de başladıkları duvar resmi çalışmaları yapılış aşamasında da büyük ilgi görürken, eserlerin tamamlanmasıyla birlikte Çankaya, ulusal ve uluslararası sanatçıların imzasını taşıyan 7 esere kavuşmuş oldu.
  Çankaya’da daha önce Kolombiyalı sanatçıların Esat Çankaya Evi duvarına çizdiği Atatürk portresi, 365 AVM yanında yer alan belediye hizmet binasına yaptığı Yaşar Kemal ve Gabriel Garcia Marquez çalışmaları ve Meksikalı mural sanatçısı Kathrina Rupit’in Ayrancı’ndaki Çiçekli Kız’ı gerek sosyal medyada gerekse Başkentliler arasında büyük beğeni toplamıştı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler