31.2 C
Ankara
33 C
İstanbul
38 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarDoktor Osman Büyükşen'in sesi olalım!

  Doktor Osman Büyükşen’in sesi olalım!

  Avatar of özge demir
  Özge Demirhttps://haberton.com/
  Özge Demir, 1988 Erzincan Doğumlu, iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu, köşe yazarı.

  Son Dakika Haberleri

  Olalım ki böylesine kıymetli bir doktor sırf anne ve babasının kanı yerde kalmasın diye mesleğini bırakmayı düşünmesin.

  Hasta olduğumuz zaman anlıyoruz sağlığın kıymetini. Hastayken doktorlar bizim için birer kurtarıcı oluyor, umut bağladığımız birer kahramana dönüşüyor. Bu nedenle doktorların hepsine saygı duyuyorum, meslekleri ve çabaları önünde saygıyla eğiliyorum. Canımızı emanet ettiğimiz tüm doktorlar kutsal.

  Doktor Osman Büyükşen’i birçoğumuz artık tanıyor onu televizyonlardan.

  Annesi ve babası öldürülen bir doktor. İzleyenler bilir. 3 yıldır annesinin babasının katillerini bulmak için savaş veriyor, adaletin tecelli etmesi için, annesine babasına olan vefasını kanıtlarcasına çaba harcıyor. Tek başına 3 senedir sesini duyurmaya çalışıyor. Kimse oralı olmuyor.

  Doktor osman büyükşen
  Doktor Osman Büyükşen

  Doktor Osman Büyükşen 3 senedir bizlere nasıl hayırlı evlat olunur, anneye babaya vefa nedir, nasıl dik durulur, nasıl yüreğine taş basarak adalet aranır öğretiyor. Geçenlerde yine ekranlardaydı. O efendi, saygılı, sakin, her zaman akıllı mantıklı konuşan adam yaşadıklarına dayanamayarak sinir krizi geçirdi. İzlerken içim parçalandı. Herkesin yüreği dağlandı. Çok beyefendi, saygılı bir adam. Yıllarca dirsek çürütmüş, doktor olmuş bir insanın anne ve babasını öldürenleri bulmak için istifa etmek istediğini izlediğimde anladım ki adalet çok uzak bizden. Böyle güzel insanları bu hale getiren geç kalan adalet malesef.

  Doktor Osman Büyükşen’i artık herkes tanıyor, insanlığıyla, merhametiyle, evlatlığıyla… Sen yalnız ve çaresiz değilsin Osman Büyükşen. Artık değilsin.! Senin sesin Konya’nın çok çok ötesinde artık. Herkesin kalbi adalet yerini bulsun sen biraz olsun yaşa, hisset, hayata dön diye çarpıyor.

  Adalet hepimize lazım. Günümüzde sosyal medyanın gücü artık tartışılamaz. Bu hadise çözülene kadar gündemde tutalım. Sosyal medyanın gücünü kullanalım. Osman Büyükşen’in sesi olalım. Olalım ki böylesine kıymetli bir doktor sırf anne ve babasının kanı yerde kalmasın diye mesleğini bırakmayı düşünmesin.

  Osman Büyükşen “Ben siyasetçi olsaydım, milletvekili olsaydım tüm kapılar açılırdı. Bu sözlerimden sonra beni doktorluktan atacaksanız atın” diyerek herkesin tüylerinin diken diken olmasına sebep olmuş ve hayatı merak konusu olmuştur.

  Osman Büyükşen kimdir?

  Osman büyükşen kimdir?

  Osman Büyükşen’in hayatını kısaca özetleyecek olursak 17.01.1988 tarihinde Konya’nın Karatay ilçesine bağlı olan İsmil Kasabası’nda doğmuştur. İlkokulu İsmil Cumhuriyet ilkokulunda, orta öğretimini 23 Nisan Egemenlik Ortaokulu’nda, Lise öğrenimini Konya Meram Anadolu Lisesi’nin okumuştur. Dr. Osman Büyükşen İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimini tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 01.08.2019 tarihinden beri Şırnak Cizre Devlet Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

  Osman Büyükşen kısa sürede herkesin sevgi ve saygısını topladı. Çünkü her davranışı samimi ve içten. Ahlaklı ve vicdanlı bir insan. Okumuş, çalışmış çabalamış, fedakarlık etmiş doktor olmuş. Cizre’ye görevini yapmaya gitmiş. Gurur kaynağı bir insan. İzlerken sen o kadar dikenin arasından bir gül gibi nasıl bittin diyesi geliyor insanın.

  Osman ve onun gibi insanlara sonuna kadar yardım edelim. Bu ülkenin gencecik doktoru ekranlarda sinir krizi geçirmesin. Tatmin edilmiş bir adalet duygusundan daha önemlisi yok bu hayatta. Dilerim ki adalet yerini bulur, hak yerini bulur ve biraz olsun rahatlarsın güzel insan.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler