TRY - Türk Lirası
EUR
19,260
USD
18,637
GBP
22,281
CNY
2,603
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaYazarlar‘Doktor’ El Maestro hastayı ayağa kaldırdı

‘Doktor’ El Maestro hastayı ayağa kaldırdı

Umut Tufan
Umut Tufanhttps://haberton.com/
Umut Tufan, İzmir'de doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Dört yıl Fanatik Gazetesi'nde ve iki yıl Fotomaç gazetesinde editörlük/muhabirlik ve dijital içerik üreticiliği yaptı. Son olarak dijital bir reklam ajansında lider iletişimi ve içerik yazarlığı görevlerini üstlendi.

Haftanın Öne Çıkanları

Göztepe’nin yeni teknik direktörü Nestor El Maestro, sarı-kırmızılı ekibin başında çıktığı ilk maçında başarılı bir sınav verdi.

Göztepe’nin Başakşehir’i 2-1 yendiği karşılaşmada; 38 yaşındaki teknik adamın takım üzerindeki olumlu etkileri net bir şekilde görüldü. Basit gol yeme hastalığının nüksetmesiyle neredeyse maça 1-0 yenik durumda başlayan İzmir ekibinde futbolcuların oyundan düşmeyerek agresif ve arzulu şekilde mücadeleyi sürdürmesi bunun ilk işaretlerinden.

Doğru müdahalelerle maçı çevirdi

‘Doktor’ El Maestro hastayı ayağa kaldırdı
‘Doktor’ El Maestro hastayı ayağa kaldırdı

Başakşehir karşısında ilk devreyi 1-0 geride kapatan Göztepe’de teknik adam Nestor El Maestro adeta bir doktor gibi yaşanan sorunu tespit ederek yaptığı hamlelerle ikinci devrede hastayı ayağa kaldırdı. Futbolda atan ve tutan isimler skoru tayin etse de sahadaki oyunun kontrolünü ve temposunu orta saha oyuncuları belirliyor. Formsuz olan Adis’i kenara alarak orta alana Tijanic’i ekleyen Nestor El Maestro, Obinna-Soner-Tijanic üçlüsü ile müsabakanın ikinci yarısında oyunun kontrolünü aldı ve maçın kaderini değiştirdi.

Yetenekli oyuncu sayısı artınca…

Göztepe’nin en önemli problemlerinden biri de ön tarafta yaratıcı oyuncu eksikliğiydi. İzmir temsilcisi duran toplar ve Halil Akbunar’ın ekstra çabaları dışında rakip kalede tehlike yaratmakta zorlanıyor. Altı aydır Göztepe’yi takip ettiğine dikkat çeken Sırp teknik adam bunu fark etmiş olmalı ki sol kanatta yaratıcı yetenekleri olan Brezilyalı Lourency’ye ilk 11’de görev verdi ve meyvesini aldı. Lourency çok klas bir orta yaparak beraberliği getiren golün hazırlayıcısı oldu.

Tijanic ile gelen ikinci gol ise Göztepe adına heyecan verici detaylar barındırıyor. Sarı-kırmızılılar, merkezden geliştirilen hücum varyasyonlarında geçen sezondan bu yana oldukça zayıf. Bu sebeple galibiyeti getiren golde Tijanic’in merkezden savunma arkasına yaptığı koşu ve bitirici vuruş çok kıymetli.

Göztepe’nin yeni teknik direktörü Nestor El Maestro, sarı-kırmızılı ekibin başında çıktığı ilk maçında başarılı bir sınav verdi.
Göztepe’nin yeni teknik direktörü Nestor El Maestro, sarı-kırmızılı ekibin başında çıktığı ilk maçında başarılı bir sınav verdi.

Halil dışında iki ismin daha ofansif aksiyonların içinde yer alması Göztepe’nin hücum zenginliğini daha da artıracaktır. Ndiaye ise orijinal mevki olan santrforda tek başına görev yaptığı 45 dakika boyunca bir gol bir asistlik performansıyla galibiyetin saha içindeki mimarlarından oldu. Harika kurtarışlara imza atarak skoru 1-0’da tutan Göztepe kalecisi İrfan Can Eğribayat’ın da hakkını ayrıca teslim etmek lazım.

Başakşehir sezona çok kötü başladı. 4 hafta sonunda puanları yok. Göztepe’nin bu sezon neler yapabileceğini tartmak adına bu maçı referans almak doğru olmaz. Fakat yeni hocası ile ilk maçına çıkan ve 1-0’dan geri dönen sarı-kırmızılı ekibin gelecek adına olumlu sinyaller verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Alınan üç puan ise çıkışa geçmek için gerekli sinerjiyi yaratacaktır.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler