14 C
Ankara
9.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Pazar, Nisan 18, 2021
Diğer
  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!
  Ana SayfaHaberlerPolitikaDoğu Türkistan Türkiye'nin önemli meselelerinden biri

  Doğu Türkistan Türkiye’nin önemli meselelerinden biri

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!

  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Doğu Türkistan’ın Türkiye’nin önemli meselelerinden biri olduğunu belirterek Doğu Perinçek’i kınadı.

  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Doğu Türkistan’ın Türkiye’nin önemli meselelerinden biri olduğunu belirterek, “Üzücü olan maalesef Türkiye’de, Türk milletinin mensubu olan hiçbir kimse böyle bir aleni zulüm ortadayken Çin devletinin taraftarı olamaz. Çin devletinin propagandasını Türkiye’de yapamaz. Özellikle Vatan Partisi ve Genel Başkanı Doğu Perinçek’in böyle bir rolü var. Bu açıdan onları kınıyorum” dedi.

  DP Lideri Gültekin Uysal, bir dizi ziyaret ve çeşitli temaslarda bulunmak için Denizli’ye geldi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Uysal, açıklamalarda bulundu.

  Doğu türkistan türkiye'nin önemli meselelerinden biri
  Doğu Türkistan Türkiye’nin önemli meselelerinden biri

  Doğu Türkistan’da yaşanan olaylara değinen Uysal, “Bizim nasıl Azerbaycan davamız varsa, Kıbrıs davamız varsa, Doğu Türkistan davası da Türk milletinin önemli bir davasıdır. ‘Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez’ diyen Mehmet Emin Resulzade’nin tabiriyle, o gök bayrak asla ve kat’a inmeyecektir. Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin hem Türkiye’de hem uluslararası alanda seslerini duyurma noktasında DP olarak her vesileyle yanlarındayız.

  Karşı karşıya kaldıkları hukuki süreç içerisinde tüm arkadaşlarımızla birlikte onların yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Üzücü olan maalesef Türkiye’de, Türk milletinin mensubu olan hiçbir kimse böyle bir aleni zulüm ortadayken Çin devletinin taraftarı olamaz. Çin devletinin propagandasını Türkiye’de yapamaz. Özellikle Vatan Partisi ve Genel Başkanı Doğu Perinçek’in böyle bir rolü var. Bu açından onları kınıyorum” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler