TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanDoğal gaz düzenlemesi yeni yılda TBMM'ye sunulacak

  Doğal gaz düzenlemesi yeni yılda TBMM’ye sunulacak

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş doğal gaz düzenlemesinin yeni yılın ilk haftasında TBMM Başkanlığı’na sunacaklarını söyledi

  AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, doğal gazda kademeli fiyat, ihracatçı firmalara kurumlar vergisi indiriminin yüzde 1 olarak düzenlenmesini de içeren yasa teklifini yeni yılın ilk haftasında TBMM Başkanlığı’na sunacaklarını söyledi.

  AK Parti’li Elitaş, yeni yılın ilk haftasında TBMM Başkanlığı’na sunacakları yeni yasa teklifine ilişkin konuştu. Elitaş, teklifte yer alacak başlıklara ilişkin, “Doğal gazda kademeli fiyata geçiş, ihracatçı firmalarda kurumlar vergisi indiriminin yüzde 1 olarak düzenlenmesi, Bireysel Emeklilik Sisteminde kamu katkı payının yüzde 25’ten yüzde 30’a çıkarılması ve kur korumalı mevduat hesapları için düzenlemeler olacak” dedi. 

  Elitaş, 12-13 madde olarak planlan yasal düzenlemenin 5 temel başlıkta toplandığını ve teklifin torba teklif değil tematik bir yasa teklifi olacağını söyledi. Elitaş, “4 Ocak tarihinden itibaren, Meclis çalışmalarına başladığı anda kademeli doğal gaz tarifesini getireceğiz. Çünkü bir villada oturanla gecekonduda oturanın aynı fiyatla doğal gaz tüketimini uygun bulmuyoruz” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler