TRY - Türk Lirası
EUR
15,2391
USD
13,4632
GBP
17,8893
CNY
2,1130
4.6 C
Ankara
11.5 C
İstanbul
7.7 C
İzmir
2 Aralık 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerAlmanya, doğal gaz boru hattı sürecini askıya aldı

  Almanya, doğal gaz boru hattı sürecini askıya aldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Almanya Nord Stream 2 doğal gaz boru hattı onay sürecini askıya aldı

  Alman enerji piyasası düzenleyicisi  Bundesnetzagentur (Federal Ağ Ajansı) tarafından bugün yapılan basın açıklamasında “Bundesnetzagentur, Nord Stream 2 AG’yi bağımsız bir iletim operatörü olarak sertifikalandırma prosedürünü bugün askıya aldı” ifadelerini kullandı.

  Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı enerji piyasası düzenleyicisi basın açıklamasında “Bundesnetzagentur, Nord Stream 2 AG’yi bağımsız bir iletim operatörü olarak sertifikalandırma prosedürünü bugün askıya aldı. Belgelerin kapsamlı bir incelemesinin ardından, Bundesnetzagentur, Nord Stream 2 boru hattının işletmecisini sertifikalandırmanın ancak bu işletmecinin Alman yasalarına göre yasal bir biçimde organize edilmiş olması halinde mümkün olacağı sonucuna varmıştır” dedi.

  Almanya enerji endüstri yasası'ndaki gereklilikleri yerine getirene kadar sertifikalandırma sürecinin askıda kalacağını belirtti
  Almanya Enerji Endüstri Yasası’ndaki gereklilikleri yerine getirene kadar sertifikalandırma sürecinin askıda kalacağını belirtti

  ALMAN YASALARI GEREKLİLİKLERİ YERİNE GELENE KADAR ASKIDA KALACAK

  Merkezi İsviçre’de bulunan Norm Stream 2 AG şirketinin, yasal şeklini değiştirmediği sadece boru hattının yalnızca Almanya kısmını yönetmek için yan kuruluş kurduğu belirtildi. Enerji piyasası düzenleyicisi, bahsi geçen yan kuruluşun Almanya Enerji Endüstri Yasası’ndaki gereklilikleri yerine getirene kadar sertifikalandırma sürecinin askıda kalacağını belirtti. İnceleme süresi sonunda Alman enerji piyasası düzenleyicisi, karar taslağını Avrupa Birliği Komisyonu’na sunacağını ifade etti.

  ULUSLARASI PİYASADA DOĞAL GAZIN REKOR YÜKSELİŞİ

  Avrupa Birliği, doğalgaz ihtiyacının yaklaşık yüzde 40’ını Rusya‘dan alıyor. Nord Stream 2, Ukrayna’yı bypass ederek Rusya doğal gazını doğrudan Almanya’ya bağlayacak. Uluslararası piyasada doğal gaz fiyatları, son 6 aylık süreçte yüzde 251,5, son 3 aylık süreçte 92,6 ve sadece bugün yüzde 7,7 oranında yükseldi.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler