21.7 C
Ankara
23.9 C
İstanbul
27.6 C
İzmir
27 Eylül 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerDiyarbakır'dan Kastamonu'ya 4 TIR yardım

  Diyarbakır’dan Kastamonu’ya 4 TIR yardım

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyarbakır Valiliği ve AFAD öncülüğünde selden zarar gören Kastamonu’ya 4 TIR yardım gönderildi

  Diyarbakır Valiliği ve AFAD öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasında toplanan 600 bin TL değerindeki yardımlar, 4 TIR’a yüklenerek selden etkilenen Kastamonu’ya gönderildi.

  Kastamonu’da yaşanan sel felaketinin ardından afetzedeler için Diyarbakır Valiliği ve AFAD öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına, vatandaşların yanı sıra tüm sektörlerden destek geldi. İçerisinde gıda, temizlik, tekstil ve sağlık malzemeleri gibi yardımların bulunduğu ürünler, 4 TIR’a yüklenerek Kastamonu’ya uğurlandı. Bunun yanı sıra Diyarbakır AFAD İl Müdürlüğü’ne ait 4 araç da Kastamonu’da çalışmalarda kullanılmak üzere gönderildi. Uğurlama töreninde konuşan Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, AFAD tarafından kendilerine gönderilen ihtiyaç listesi doğrultusunda Diyarbakır’daki birçok sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yaptıklarını belirtti.

  Diyarbakirdan kastamonuya 4 tir yardim 2 - yerel haberler - haberton
  Diyarbakır’dan Kastamonu’ya 4 TIR yardım

  Coşkun, “Başımıza gelen felaketin ağırlığı bir tarafa, sıkıntıları bir tarafa, milletçe bugünlerde göstermiş olduğumuz refleks de çok önemli. Bu vesileyle Türkiye’nin her tarafından Kastamonu’daki afetzedelerimize yardım noktasında büyük bir seferberlik başlatıldı. Bu seferberliğe biz de katkıda bulunmak istedik. Tüm kesimlerden 600 bin TL değerindeki ayni yardım hazırlandı. İnşallah bu tip afetleri bir daha yaşamayız. Şunun da bilinmesini isteriz ki Diyarbakır olarak Kastamonulu kardeşlerimizin yanındayız. Birçok yerde sıkıntı oldu ancak AFAD Başkanlığı’nın organizasyonunda birçok illere farklı illerden bir paylaşım söz konusu oldu. AFAD bize de Kastamonu’ya yardım yapılması hususunda bilgi verdi. Biz de Kastamonu’daki vatandaşlarımıza yardım yapmak için seferberlik başlattık” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler