TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarDeniz'in içinde deniz

  Deniz’in içinde deniz

  Semanur Gök
  Semanur Gökhttps://haberton.com/
  Semanur Gök, 2013 - 2018 Giresun Üniversitesi - uluslararası ilişkiler bölümünün den mezun oldum. 2019 yılında tarih üzerine Yüksek Lisansa başladım ve devam etmektedir.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yosunlu dalgakıranların üzerinde kahverengi yengeçler dolanıyordu. İncir zamanı yaklaşmaktayken deniz yavaş yavaş ısınıyordu.

  Kumsalda yürümeye başladı Deniz. Tenini okşayan güneş, içini kıpır kıpır hareketlendirdi. Beyaz spor ayakkabılarını çıkarıp kum’un üzerinde yürümeye başladı. Lacivert kırmızı çiçekli yandan yırtmaçlı elbisesi ıslanmasın diye kaldırdı. Ayaklarına vuran dalgalar dizlerinde bile köpük oluşturuyordu. Biraz daha ilerledi. Adını aldığı deniz, dizlerinden yukarı çıkmaya başladı.

  Sizce yalnız mıydı? Arkadan kendisine seslenen arkadaşları geldi. Marketten atıştırmalık ve içecek almışlardı. Kumsala bir örtü serip oturdular. Meltem, denizden esmeye başlamıştı. Ama deniz, yüzmek için hala serin sayılırdı. Deniz, arkadaşlarının yanına döndü. Kumsaldaki, deniz kabukları ve çakıl taşları ayaklarına batsa da sonunda parmak uçlarında örtüye kendini açmıştı. Plastik bardaklara içecekleri doldurup atıştırmalıkları açtılar. Biraz müzik, biraz dedikodu ve birazda sevdikleri ya da sevgilileri hakkında konuştular. Vaktin nasıl geçtiğini anlamamışlardı. Ilık ılık esen rüzgarın da yağmuru getireceğini fark etmemişlerdi.

  Rüzgarda dans eden yağmur damlaları, tenleri ile buluştuğunda gökyüzüne bakıp telaşla toparlanma isteği kızları birbirine dolandırıyordu. Ne komik görünüyorlardı ama.

  Deniz, sebepsiz yere kahkaha atmaya başladı. Kızlar ona katıldılar. Yağmur hızlanmış ve sağanak haline gelmişti. Zaten sırılsıklam olmuşlardı. Koştura koştura kumsaldan çıktılar ve sahildeki kafelerden birine sığındılar. Yağmur dinene kadar burada kalmaya karar verdiler.

  Girdikleri kafe, ahşaptan yapılmış ve nem kokuyordu. Küçük masa ve dörtlü taburelerden oluşan oturma yerleri vardı. Sıcak bir çay istediler. İçlerinin ısınmasına ihtiyaç vardı. Akşam eve nasıl döneceklerdi veya yolda başka bir şey olacak mıydı?

  Toprak ve iyot kokusu hissediliyor. Yaz geliyordu.

  Önceki İçerikTFF’den Jaap Uilenberg’e cevap
  Sonraki İçerikO gün bugün

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler