TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıDaha fazla verim için çiftliklere destek

  Daha fazla verim için çiftliklere destek

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Veteriner Hekim Öğüt Köse, Afyonkarahisar’ın ardından Konya’da tanıtımı yapılan programı Türkiye’nin çeşitli illerinde devam ettirerek daha fazla verim için çiftliklere destek olmaya devam edeceklerini açıkladı.

  Trouw Nutrition, güvenli hayvansal gıdaya ulaşılmasını desteklemek için hayata geçirdiği Maxcare Güvenli Çiftlik Programı’nı Konya’da tanıttı

  Daha fazla verim için çiftliklere destek oluyor

  Trouw Nutrition Türkiye’nin global tecrübesi ve servislerini bir araya getirerek oluşturduğu, güvenli ve verimli çiftlikler geliştirmeyi hedefleyen geniş ölçekli bir kontrol ve iyileştirme programı olan Maxcare Güvenli Çiftlik Programı, Konya’da düzenlenen bölgesel lansman toplantısında tanıtıldı. Geçtiğimiz aylarda İzmir ve Manisa’daki çiftliklerde uygulanmaya başlayan, kanatlı hayvancılık sektöründe yumurtacı tavuklara yönelik üretim yapan çiftliklerdeki mevcut durumu belirleyerek daha fazla verim için çözüm önerileri sunan program üreticiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

  Daha fazla verim için çiftliklere destek
  Daha fazla verim için çiftliklere destek

  Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Veteriner Hekim Öğüt Köse, Afyonkarahisar’ın ardından Konya’da tanıtımı yapılan programı Türkiye’nin çeşitli illerinde devam ettirerek çiftliklere destek olmaya devam edeceklerini açıkladı.

  Trouw Nutrition Türkiye, Türkiye’nin çeşitli illerinde hayvanlardan sağlıklı bir şekilde maksimum performans alınması için çiftliklere destek olacak Maxcare Güvenli Çiftlik Programı’nı hayata geçirdi. İlk aşamada kanatlı hayvancılık sektöründe yumurtacı tavuklara yönelik üretim yapan çiftliklerdeki mevcut durumu belirleyerek daha fazla verim için çözüm önerileri sunmaya başlayan program, Afyonkarahisar’ın ardından Konya’da düzenlenen bölgesel lansman toplantısında tanıtıldı.

  Etkinliğin açış konuşmasında Maxcare Güvenli Çiftlik Programı kapsamında Trouw Nutrition Türkiye’nin uzman teknik kadrosunun, belirlenen çiftlikleri belirli periyotlarla düzenli olarak ziyaret etmeye başladığını belirten Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Veteriner Hekim Öğüt Köse, Türkiye’nin çeşitli illerinde bu programı devam ettirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Köse’nin ardından şirketin uzman teknik kadrosu program içeriği ile ilgili ayrıntılı bilgileri Konyalı alanında uzman çiftlik sahipleri ile paylaştı.

  Güvenli ve verimli çiftlikler geliştirilmesine destek

  Trouw Nutrition Türkiye olarak Maxcare Güvenli Çiftlik Programı ile güvenli ve verimli çiftlikler geliştirilmesine destek olacaklarını ifade eden Öğüt Köse, sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye, kanatlı hayvancılık sektörünün önemli bir üreticisi, tüketicisi ve ihracatçısı konumunda.

  Trouw nutrition türkiye genel müdürü veteriner hekim öğüt köse, afyonkarahisar’ın ardından konya’da tanıtımı yapılan programı türkiye’nin çeşitli illerinde devam ettirerek daha fazla verim için çiftliklere destek olmaya devam edeceklerini açıkladı.
  Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Veteriner Hekim Öğüt Köse, Afyonkarahisar’ın ardından Konya’da tanıtımı yapılan programı Türkiye’nin çeşitli illerinde devam ettirerek daha fazla verim için çiftliklere destek olmaya devam edeceklerini açıkladı.

  Sektör içinde önemli bir yeri olan kümes hayvancılığı ise hayvancılık sektörünün en gelişmiş ve teknolojiye en açık bölümü. Üretimin kolay ve hızlı olmasının yanında maliyetinin de düşük olması bu alanın başlıca avantajları arasında sayılabilir. Biz de sektörün gelişimini desteklemek amacıyla Maxcare Güvenli Çiftlik Programımız ile ilk aşamada kanatlı hayvancılık sektöründe yumurtacı tavuklara yönelik üretim yapan çiftliklerdeki verimliliği artırmayı hedefliyoruz.”

  Mikotoksin yönetiminden salmonella taramasına kadar kapsamlı kontrol

  Çiftlikleri ziyaretlerinde uzmanların ham maddeden nihai son ürüne kadar tüm çiftlik sistemini kontrol ettiğini ifade eden Köse, “Daha sonra tüm bu çalışmaları raporlayarak daha güvenli ve verimli çiftlikler için önerilerin sunulduğu işletme kontrol programını hazırlıyoruz. Bir çiftlikte verimlilik için biyogüvenlikten iyi yönetimsel uygulamalara, yem ve su yönetiminden bağırsak sağlığının korunmasına, mikotoksin yönetiminden salmonella taramasına ve yapılacak desteklemelere kadar pek çok noktanın kontrol noktası olarak belirlenmesi ve gelişim sağlanması için bu kontrol noktalarının bir arada değerlendirilmesi gerekiyor.

  Maxcare guvenli ciftlik programi konya lansmani toplu gorsel 103544451 - i̇ş dünyası - haberton

  Bu doğrultuda da elde edilen gelişimin gözle görülür hale gelmesi için kayıtların tutulması ve ölçümlenebilir parametrelerin rakamlara dönüştürülmesi gerekiyor. Biz de programımız kapsamında tüm bu başlıkları detaylı olarak ele alıyoruz. Tüm bu çalışmalarımız sonucunda sektörümüzü gerek iç piyasada gerekse global arenada daha da güçlü duruma getirmeyi ve sektörümüzün sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler