18.2 C
Ankara
21.8 C
İstanbul
26 C
İzmir
Perşembe, Haziran 24, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatÇöpçüler orkestrasından bayram konseri

  Çöpçüler orkestrasından bayram konseri

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi bünyesinde Çöpçüler orkestrasından bayram konseri.

  temizlik işçisi olarak görev yapan, ata mesleği olarak gördükleri müzisyenlikten de kopmayan 15 işçinin oluşturduğu müzik grubu, Ramazan Bayramı için evlerinde kalanlara sosyal medya üzerinden yayınlanacak konser verdi.

  Muratpaşa Belediyesi‘nin Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli 15 temizlik personelinin oluşturduğu müzik grubu ilk olarak 2016’da belediyenin 2 bininci yer altı çöp konteyner montajı için düzenlenen törende sahneye çıktı. Grup, geçen sene tarihi Kaleiçi’nde katıldıkları etkinlikle tekrar gündeme geldi. Klarnetten kemana, davuldan elektrosaza her biri farklı enstrüman çalan, mesai saatlerinden kalan zamanlarda eğlence mekanlarında sahneye çıkan gruptaki işçiler, sabahları da Antalya’nın sokaklarını temizliyor.

  EVLERİNDE KALANLARA DİJİTAL KONSER

  Çöpçüler orkestrasından bayram konseri
  Çöpçüler orkestrasından bayram konseri

  Grup bu sene ise koronavirüs tedbirleri kapsamında ilan edilen 17 günlük kapanma sürecinde evlerinde kalanlar için dijital konser verecek. Belediyenin kültür salonunda bir araya gelen grup 7’den 70’e herkesin dinleyebileceği parçaları evlerinde kalan kişileri biraz da olsa keyiflendirebilmek için çaldı. Yapılan kayıt ise belediyenin sosyal medya hesaplarından yayınlanarak vatandaşlarla buluşacak.

  ‘MÜZİSYENLİK BİZDE ATADAN KALMA’

  Yaklaşık 5 yıldır belediye bünyesinde temizlik işçisi olarak çalışan müzik grubunun şefi Adem Yaşar, “Müzisyenlik bize atamızdan, dedemizden kalma meslek. Şu zamana kadar sürdürdük. Pandemi döneminde herkes gibi biz de sıkıntı yaşadık. Elimizden geldiğince arkadaşlarla güzel bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Geçen seneki etkinlikten sonra insanlar bizi görünce tanımaya başladı. Çok izlendi, geniş kitlelere ulaştık” dedi.

  ‘ÇOK GÜZEL YORUMLAR, TEPKİLER ALDIK’

  Antalya'da, muratpaşa belediyesi bünyesinde çöpçüler orkestrasından bayram konseri.
  Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi bünyesinde Çöpçüler orkestrasından bayram konseri.

  Müzik grubunun kurucularından temizlik işçisi Erol Ceylan, “Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapıyorum. Arkadaşlarımızı tek tek bulduk, onlarla görüşerek bu orkestrayı kurduk. İlk kurduğumuzda daha önce arkadaşlarımızla hiç çalışmamıştık. Haftalarca süren çalışmalar yaptık. Güzel müzik ortaya çıkarttığımızı düşünüyoruz.

  Başkanımız Ümit Uysal’ın isteği üzerine halkımız biraz neşelensin, eğlensin diye bayram faslı yapmaya çalışıyoruz. Bizleri görenlerden çok güzel yorumlar, tepkiler aldık. Vatandaşlarımız bunun daha da genişletilmesini, parklarda konser vermemizi istiyor. Biz yapmayı çok istiyoruz. Bizim asıl işimiz müzik” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler