TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarÇocukluk hayalimi gerçekleştirdim

  Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim

  Cahide Gürkaplan
  Cahide Gürkaplanhttps://haberton.com/
  Cahide Gürkaplan, 25 Nisan 1995 yılında Konya'da doğdu. Evli, bir oğlu var. Manisa'da yaşıyor. Selçuk Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu. Necmettin Erbakan Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimi, Click Akademi Eğitim Koçluğu eğitimi ve içerik yazarlığı eğitimleri aldı. Çeşitli mecralarda üretmeye, yazmaya ve kendini geliştirmeye devam etmekte.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Her şeye rağmen çocukluk hayalimi gerçekleştirdim. Uzun bir ara verdim fakat bu ara, hayırlara vesile oldu.

  İlk kitabım “Âti’nin İnsanları” Flora Kitap Yayıncılık’tan geçtiğimiz günlerde çıktı. Sizlere lisans mezunu olduktan sonra nasıl ev hanımı olduğumu daha sonra küllerimden doğarak nasıl yazarlık kariyerime adım attığımı anlatacağım.

  2017 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyoloji bölümünü ikincilik ile bitirdim. O sene KPSS sınavına hazırlanırken aşık olduğum adamla evlendim ve başka şehre taşındım. İyi bir puan almama rağmen atanamadım ve aynı sene bebek beklediğimi öğrendim. Tüm bu yeniliklerin içinde kaybolmuştum. Ev hanımı olmak, bebek büyütmek son derece efor ve sabır isteyen bir iş. Burada şunu söylemek istiyorum, yaşadığım hayattan memnundum sadece o yaşıma kadar çeşitli iş kollarında çalıştığım için ve hâlâ ne yapmak istediğime karar veremediğim için bir yanım eksik hissediyordum. Daha sonra evden yazarak para kazanmaya çalıştım, içerik yazarlığı kursu aldım ve çeşitli internet sitelerine makale yazdım.

  Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim
  Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim

  Her şerde bir hayır vardır lafına çok inanırım. Oğlumu pandemi döneminde büyüttüm ve başka bir şehirde kendi ailemden uzakta yalnız kaldım. Bu bana ilk kitabımın tohumlarını atmama vesile oldu. Çocukluğumdan beri günlük tutmayı, defter kalem biriktirmeyi ve yazmayı çok seviyordum ve hep kendime uygun kitap isimleri düşünürdüm. Bir gün yapacağım- kitap yazacağım- düşüncesi ise ilk 20’li yaşlarımda geldi.

  Her şeye rağmen çocukluk hayalimi gerçekleştirdim. Uzun bir ara verdim fakat bu ara, hayırlara vesile oldu.
  Her şeye rağmen çocukluk hayalimi gerçekleştirdim. Uzun bir ara verdim fakat bu ara, hayırlara vesile oldu.

  Sonunda başardım. Kitabımda da “Kendini bulamamış bir kadının hayatta var olma mücadelesini fantastik bir bakış açısı ile kaleme aldım.” Ona yüklenen sorumluluklar, çocukluk travmaları, küçük yaşta evlendirilmesi, gelecek merakı, aşkın çağımızda yüceltilmesi ve ondan daha önemli değerlerin ayaklar altına alınmasını hikayeleştirdim. “Âti’nin İnsanları”nı sosyal medya hesabımdan imzalı temin edebilir, Trendyol’da dahil birçok internet sitesinden satın alarak bana destek olabilirsiniz. Keyifli okumalar diliyorum.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler