TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıCK Enerji çalışanları 'Çevre Günü'ne dikkat çekti

  CK Enerji çalışanları ‘Çevre Günü’ne dikkat çekti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CK Enerji çalışanları, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla, çevre sorunlarına dikkat çekmek için üç ilde çöp toplama etkinliğinde bir araya geldi. İstanbul’da Sarıyer, Antalya’da Doyran Göleti Orman Alanı ve Sivas’ta Kardeşler Tepesi Mevkii’ndeki doğadaki atıkları toplayan CK Enerji çalışanları temiz bir çevre için el ele verdi. 

  1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan bir kararla her yıl 5 Haziran’da kutlanan Dünya Çevre Günü’nde çevre sorunlarıyla ilgili farkındalık yaratan etkinlikler öne çıkıyor. CK Enerji çatısı altında faaliyet gösteren şirketlerin çalışanları da temiz bir çevre için Dünya Çevre Günü nedeniyle ‘çöp toplama’ etkinliğinde buluştu.   

  İstanbul’da Sarıyer, Antalya’da Doyran Göleti Orman Alanı ve Sivas’ta Kardeşler Tepesi Mevkii’nde bir araya gelen CK Enerji çalışanları çevre kirliliğine dikkat çekmek için doğadaki atıkları topladı. Daha yeşil, daha temiz yaşam alanları için bir araya gelen CK Enerji çalışanlarına bu özel günde aileleri de eşlik etti. “Enerjimiz iyilik için” sloganı ile gün boyunca çevre temizliği yapılırken toplanan çöpler, bölge belediyelerinin temizlik birimlerine teslim edildi. 

  Ck enerji calisanlari cevre gunune dikkat cekti 2 - i̇ş dünyası - haberton
  CK Enerji çalışanları 'Çevre Günü'ne dikkat çekti 1

  TOPLUMUN HER KESİMİNE SORUMLULUK DÜŞÜYOR 

  CK Enerji’den yapılan açıklamada, “İklim krizi, toprak ve su kirliliğinin giderek daha önemli hale geldiği günümüzde sürdürülebilir bir gelecek için toplumun her kesimine sorumluluk düşüyor. Enerji sektörünün lider şirketi olarak biz de sosyal sorumluluk projelerimiz ile öne çıkmak, çevresel sorunlar konusunda toplumda farkındalık ve bilinç yaratmak istiyoruz.

  Bu amaçla hizmet verdiğimiz bölgelerimizde çalışanlarımız ve aileleri ile Dünya Çevre Günü’ne yönelik bir etkinlik düzenledik. Tamamen bir gönüllülük hareketi olan etkinliğimize katılımın yüksek olması, doğa dostu bakış açımızın çalışanlarımız tarafından benimsendiğini göstermesi açısından memnuniyet verici” değerlendirmesinde bulunuldu.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler