14.1 C
Ankara
14 C
İstanbul
14.2 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanCinayete kurban giden kadınların isimleri tribünlerde

  Cinayete kurban giden kadınların isimleri tribünlerde

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, cinayete kurban giden kadınların isimleri tribünlerde yazılı formaları astı.

  Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın girişimi, Başkan Yardımcısı Fırat Honaz’ın destekleriyle kadını hayatın her alanında desteklemek amacıyla kurulan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın, kuruluş amacına uygun olarak kadın cinayetlerine dikkat çektiği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde paylaştığı video, binlerce beğeni aldı. Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, kendi sahasında oynadığı sezonun ilk maçında yine kadın cinayetlerine dikkat çekti. Hayattan koparılan kadınların isimlerinin yazılı olduğu formalar tribünlere asıldı.  

  Cinayete kurban giden kadınların isimleri tribünlerde
  Cinayete kurban giden kadınların isimleri tribünlerde

  ‘MÜCADELEMİZ HER ZAMAN DEVAM EDECEK’

  Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Biz bu takımı kurarken hem kadını hayatın her alanında desteklemek hem de kadın cinayetlerine dikkat çekmek için kadınların hayattaki mücadelesini temsil etmesi amacıyla kurmuştuk. 8 Mart’ta kuruluş amacımıza uygun bir video hazırladık ve yayınladık. İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasından sonra belediye binamıza ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ pankartı astık.

  Turgutlu belediyespor kadın basketbol takımı, cinayete kurban giden kadınların isimleri tribünlerde yazılı formaları astı.
  Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, cinayete kurban giden kadınların isimleri tribünlerde yazılı formaları astı.

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Turgutlu’muzu ziyaretinde eşimle beraber sahneye ‘Kadına Şiddete Hayır’ afişleriyle çıktık ve son olarak da kadın basketbol takımımızın oynadığı ilk maçta tribünlere kadın cinayetleriyle hayattan koparılan kadınların isimlerinin yazılı olduğu formaları astık. Kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddetin son bulacağı zamana kadar biz bu konuda farkındalık yaratmaya, ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ demeye devam edeceğiz. Bu konuyla ilgili mücadelemiz her zaman devam edecek” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler