TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarCilt dostu yağlar

Cilt dostu yağlar

Sadet Gül Kuşdil
Sadet Gül Kuşdilhttps://haberton.com/
Sadet Gül Kuşdil, 21 yaşında. Bayburt Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu. Daha önceden blog yazarıydı ancak üniversiteye başlayınca bu durumu bırakıp kitap yazmaya karar verdi. Şu an yayınlanan bir kitabı yok ancak kısa zaman sonra yayınlanacak.

Haftanın Öne Çıkanları

Güneş ışınlarına maruz kalarak yıpranan cildimizin bazı cilt dostu yağlara ihtiyacı vardır, peki bu cilt dostu yağlar hangileridir?

Gerek yediğimiz hormonlu besinler gerek gün içinde cildimizin güneş ışınlarına maruz kalması cildimizde bazı zararlara sebebiyet verir. Bu zararı aza indirmek için bazı doğal yağlar kullanılır. Yüzyıllardır kullanılan bu tedavi çoğu kadının güzellik sırrıdır.

Cilt dostu yağlar

Hindistan Cevizi Yağı

İçerisinde E ve K vitaminleri ile birlikte anti bakteriyel bileşenleri de bulundurur. Eğer cildiniz sivilce oluşumuna çok meyilli değilse bu yağı tercih edebilirsiniz.

Avokado Yağı

Diyet yiyeceği olan avokadonun yağı, içerisinde C ve K vitamini barındırır. Cildi besleyen, onaran ve bakım yapan bu yağı haftada birkaç kere yüze veya vücudunuza uygulayabilirsiniz

Çay Ağacı Yağı

Birçok bakım ürünün içerisinde görmeye başladığımız çay ağacı yağı sivilceye meyilli ciltler için kullanılır. İçerisinde bulunan anti bakteriyel etmenler sayesinde gözeneklerin dezenfekte edilmesini ve sivilce oluşumunu engelliyor.

Badem Yağı

İçeriğinde bulunan bol miktarda A ve K vitamini ile cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Saç, sakal ve kirpiklerin güçlenmesini ve parlak görünüm almasını sağlar.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler