TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıCif denizlerdeki kirlenmeye dikkat çekti

  Cif denizlerdeki kirlenmeye dikkat çekti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Kadıköy de büyük bir hologram gösterisine imza atan Cif denizlerdeki kirlenmeye dikkat çekti.

  Cif, temiz ve bakımlı alanların insanlar üzerinde yarattığı olumlu duygulardan hareketle 2020’den bu yana “Temizken Güzel” projesini yürütüyor. Proje kapsamında İstanbul’un temizliğine katkıda bulunan marka, insanları da   bu konuda harekete geçmeye teşvik etmeyi sürdürüyor.   5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde “İstanbul Boğazı Alarm Veriyor” isimli farkındalık çalışmasına imza atan marka, “atıkların toplanması kadar gezegenin bu atıklardan elbirliğiyle korunması da önemlidir mesajını veriyor.

  Cif denizlerdeki kirlenmeye dikkat cekti 2 - i̇ş dünyası - haberton
  Cif denizlerdeki kirlenmeye dikkat çekti

  BOĞAZ’DA DİKKAT ÇEKEN IŞIK VE HOLOGRAM GÖSTERİSİ

  5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Kadıköy de gerçekleştirilen etkinlik kapsamında İstanbul Boğazı’ndaki yüzey atıklarını toplamak için Kadıköy, Karaköy, Eminönü, Aşiyan, Ortaköy ve Galataport bölgelerine yerleştirilen “Cif Çöpkapar”lardan eş zamanlı yeşil ışık yansıtılarak İstanbul Boğazı’ndaki kirlilik konusuna dikkat çekildi. Deniz üzerinde düzenlenen hologram gösterisi ile atıkların neden olduğu kirlenme hakkında bilgi verilirken izleyiciler Temizken Güzel hareketine katılmaya, atıklar konusunda daha sorumlu ve bilinçli bir yaşam sürmeye davet edildi.

  Unilever Ev Temizlik ve Hijyen Kategorisi Pazarlama Direktörü Mine Mavi 5 Haziran Çevre Günü ile gerçekleştirilen etkinlikte konuyla ilgili şunları söyledi:

  Cif denizlerdeki kirlenmeye dikkat cekti 1 - i̇ş dünyası - haberton
  5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Kadıköy de büyük bir hologram gösterisine imza atan Cif denizlerdeki kirlenmeye dikkat çekti.

  “2020’de temiz ve bakımlı alanların insanlarda yarattığı mutluluğu evlerden şehirlere taşımak amacıyla Temizken Güzel mutluluk projesini başlattık.  Projemizin başından bu yana vurguladığımız üzere; gezegenimizin ve şehirlerin sürdürülebilirliği için kalıcı ve etkili bir sonuç sağlamak adına hepimize görevler düşüyor. Çöpkapar’larımızla bugüne kadar topladığımız 29 tondan fazla atık, İstanbul Boğazı’nın ve denizlerimizin karşı karşıya olduğu tehlikeyi açıkça gösteriyor.

  Denizdeki atıkların toplanmasının yanı sıra; denizlere atık atılmaması adına da bir farkındalığa ihtiyaç var. Bu nedenle Dünya Çevre Günü gibi anlamlı bir günde, İstanbul Boğazı için alarm verdik. Çünkü Unilever Temiz Gelecek vizyonumuzun bir parçası olarak hep söylediğimiz üzere; hasta bir gezegende sağlıklı insanlardan bahsedemeyiz. Temiz şehirlerden temiz bir gezegene ulaşmayı amaçladığımız bu proje ile daha fazla kişiye ve kuruma ilham olmaya ve haziran ayı boyunca da bilgilendirici ve dikkat çekici çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler