TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaPolitikaCHP HaberleriCHP'li Öztunç: İnsanlar kooperatif mağduru olmuş

  CHP’li Öztunç: İnsanlar kooperatif mağduru olmuş

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç “Kayseri’de insanlar kooperatif mağduru olmuş. Çarşamba günü TBMM’de bu konuyu konuşacağız.” dedi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, kooperatif mağduru insanlar için Kayseri’ye geldiğini belirterek, “Kayseri’de insanlar kooperatif mağduru olmuş. Çarşamba günü TBMM’de bu konuyu konuşacağız. Biz yurttaşlarımızın işi çözülene kadar bu işin takipçisi olacağız” dedi.

  ”  İş sahipleri işsiz kalıyorlar. Her gün tüm ürünlere zam geliyor.”

  CHP İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç , CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve CHP İl Başkanı Ümit Özer katıldı. Toplantıda konuşan Ali Öztunç, kooperatif mağduru olmuş vatandaşlar için Kayseri’ye geldiğini belirterek, şunları söyledi:

  “Dün Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen bir grup Kayserili yurttaşımız kooperatiflerle ilgili bir mağduriyetten söz etmişti. Bunun üzerine Sayın Genel Başkanımızın talimatı ile yola çıktık. İlgili mağduriyetin olduğu yere ziyarete gittik. Ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz, dolar aldı başını gitti, millet evine ekmek götüremiyor.  İş sahipleri işsiz kalıyorlar. Her gün tüm ürünlere zam geliyor.  

  Yurttaş artık büyük bir krizle karşı karşıya kalmış durumda. Evine ekmek götürmekte sıkıntı yaşıyor. Düşünün bir kooperatife üye oluyorsunuz. ‘Sıcak bir yuvada yaşayayım’ diyorsunuz. Kredi çekiyorsunuz, borçlanıyorsunuz. Varsa elde düğünden kalma altınları satıyorsunuz üye oluyorsunuz. Eve yerleşiyorsunuz, oturuyorsunuz. Bir gün birisi gelip ‘çıkın evden’ diyor.  Kara kış günü insanları niye evinden çıkarıyorsunuz? Kayseri’de böyle bir durum var” 

  ‘BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

  Kooperatif mağdurlarının evlerinden zorla çıkarıldığını kaydeden Öztunç, “Engelli çocuğu var, evden çıkarıyorlar. ‘Çıkmazsan polis zoruyla çıkartırız’ diyorlar. Şu ana kadar 4 ev sahibini polis zoruyla çıkartmışlar. Balyozla kapıyı kırmışlar. Ev sahibinin 13 yaşında kız çocuğu psikolojik tedavi görüyor. Bu hangi vicdan ve kitapta yazıyor? Bu ne insanlığa sığar ne de siyasete sığar. Üstelik konu mahkemede daha bitmemiş. Yargı süreci bir işlesin. Kayseri’de insanlar kooperatif mağduru olmuş. Çarşamba günü TBMM’de bu konuyu konuşacağız.  Biz yurttaşlarımızın işi çözülene kadar bu işin takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler