TRY - Türk Lirası
EUR
16,8514
USD
15,9400
GBP
19,8474
CNY
2,3705
9 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
15.4 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaCHP'li Öztunç: Erdoğan'ın istifasını bekliyoruz

  CHP’li Öztunç: Erdoğan’ın istifasını bekliyoruz

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Sayın Cumhurbaşkanı zamanında ‘Man Adası davasında ispat ederseniz istifa ederim’ demişti. Man Adası ispat edildi. Sayın Erdoğan’ın istifasını bekliyoruz” dedi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, partisinin Andırın İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Öztunç, Yargıtay’ın Man Adası davasıyla ilgili verdiği kararı değerlendirdi. Kararın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Man Adası ile ilgili iddialarının doğruladığını ifade eden Ali Öztunç, şöyle devam etti:

  “Sayın Cumhurbaşkanı zamanında ‘Man Adası davasında ispat ederseniz istifa ederim. Cumhurbaşkanlığından istifa ederim siyaseti bırakırım’ demişti. Sayın Erdoğan bunu söylemişti. Man Adası ispat edildi. Man adası iddiaları yargı yoluyla tescillendi. Yargı, ‘Evet kardeşim. Man Adası’nda Kılıçdaroğlu’nun söylediği her şey doğru’ dedi. Sayın Erdoğan’ın istifasını bekliyoruz.

  Sayın Erdoğan, siyaseti bırakacaktın, bırakma siyaseti devam et ama verdiğin sözü tut, Cumhurbaşkanlığından istifa et. Yiğit adam ‘İstifa edeceğim’ diyorsa istifa eder. ‘Asla böyle bir şey yok, ispat edilsin istifa ederim’ dedin. Yargı ‘Bunlar doğru kardeşim’ dedi. Şimdi Tayyip Erdoğan’ın istifasını bekliyoruz bakalım.

  Verdiği sözü tutmasını bekliyorum. Yapar mı? Yapmaz. Çünkü bugüne kadar Tayyip Erdoğan verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı. ‘Tayyip Erdoğan’ demek, ‘Söz tutmamak’ demek zaten. ‘Tayyip Erdoğan’ demek, ‘Dün dündür, bugün bugündür siyaset anlayışı’ demek. Dün başka bir şey söyler, bugün başka bir şey söyler. Dün söylediği ile bugün söylediği arasında dağlar kadar fark vardır. Ama o, önüne bakar hiç umursamaz, dönüp arkasına bakmaz, milleti kandırmaya, aldatmaya devam eder.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler