19.6 C
Ankara
24 C
İstanbul
26 C
İzmir
Pazar, Eylül 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaCHP'den orman yangınlarının araştırılması için önerge

  CHP’den orman yangınlarının araştırılması için önerge

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç orman yangınlarının araştırılması için TBMM Başkanlığı’na önerge verdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çıkan orman yangınına ilişkin Meclis araştırması açılması için TBMM Başkanlığı’na önerge verdi.

  CHP’li Öztünç, Meclis’e sunduğu önergede, ilk olarak Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve sonra yurdun dört bir yanında çıkan orman yangınlarına müdahalede yetersiz kalındığını savunarak, binlerce hektar orman varlığının, yaban hayatı ve biyoçeşitliliğin yok olması ile birlikte can kayıplarının yaşandığını belirtti. Öztunç, “Ülkemiz, her yıl karşı karşıya kaldığı orman yangınlarına bir kez daha hazırlıksız yakalanmış, yetkililerin yangının hızlıca kontrol altına alınamamasındaki genel ihmalleri ortaya çıkmıştır. 

  Her yıl yüzlerce orman yangını ile karşı karşıya kalmamıza rağmen gerekli önlemlerin alınmamış olması düşündürücüdür. Bu nedenle ülkemizin dört bir yanında çıkan bu orman yangınlarının çıkış nedenlerinin, alınan önlemlerin yeterliliğinin, yangınlara müdahalede yaşanan eksikliklerin, ihmal var ise ihmali olanların belirlenmesi, meydana gelen can kayıplarının ve maddi zararların büyüklüğünün araştırılması ve gerekli önlemlerin alınması amacıyla Anayasanın 98’inci, İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis araştırması açılmasını arz ve teklif ederim” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler