TRY - Türk Lirası
EUR
17,7979
USD
18,4100
GBP
19,8711
CNY
2,5826
9.6 C
Ankara
16.5 C
İstanbul
14 C
İzmir
26 Eylül 2022, Pazartesi
Ana SayfaPolitikaCHP HaberleriCHP Genel Başkanı: Demokrasiyi mutlaka getireceğiz

CHP Genel Başkanı: Demokrasiyi mutlaka getireceğiz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Güzel demokrasimizi, Mustafa Kemal’in idealinde olan demokrasiyi mutlaka ama mutlaka getireceğiz” dedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından 30 Ağustos Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gençlik Parkı’nda düzenlenen ’30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinliği’ne CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş ile vatandaşlar katıldı. İstiklal Marşı‘nın okunmasıyla başlayan etkinlik gösterilerle devam etti.

Etkinliğin sonunda konuşan Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos 1922 yılının üzerinden 99 yıl geçtiğini belirtecek, “Önümüzdeki yıl Cumhuriyet’in 100’üncü yılını kutlayacağız. 100 yıl geçmiş. 100 yıl içerisinde pek çok badireyi atlattık. Sorunlarımız oldu. Ama Cumhuriyet‘i yaşattık ve yaşatmayı sürdüreceğiz. Önümüzdeki seçimlerde Allah’ın izniyle Cumhuriyet’i demokrasi ile taçlandıracağız. Güzel demokrasimizi Mustafa Kemal’in idealinde olan demokrasiyi mutlaka ama mutlaka getireceğiz. Düşüncesi özgür, söylemlerinde hiçbir kısıtlama olmayan, rahatlıkla herkesin düşüncesini ifade ettiği, hep birlikte yaşadığımız, barış içinde yaşadığımız, güzellikler içinde yaşadığımız güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bunun sözünü veriyorum. Bunu inşallah hep birlikte yapacağız” dedi.

Chp genel baskani demokrasiyi mutlaka getirecegiz 2 - chp haberleri - haberton
Chp genel başkanı: demokrasiyi mutlaka getireceğiz

‘ATATÜRK’ÜN EMANET ETTİĞİ ŞEKİLDE İLELEBET YAŞATACAK ÇALIŞMALARA SÖZ VERİYORUZ’

ABB Başkanı Mansur Yavaş ise Ankara’nın milli mücadelenin karargahı olduğunu hatırlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Burada esarete karşı cesaretlerini gösterip düşmana Anadolu’ya geldiklerini zindan eden, Türkiye’nin bütün renklerini bir araya getirip o yokluk içerisinde emperyalizme karşı savaşan bir Anadolu’nun merkezi Ankara. Ve bu bağımsızlık savaşını, bağımsızlık ülküsünü bütün dünyaya haykırıyoruz. Atalarımızın bize emanet ettiği Ankara’yı, ülkemizi, inşallah Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği şekilde ilelebet yaşatacak çalışmalara söz veriyoruz.”

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler