16.4 C
Ankara
19.3 C
İstanbul
22.3 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAnadolu OSB'de firma ve çalışan sayısı arttı

  Anadolu OSB’de firma ve çalışan sayısı arttı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara’da Anadolu OSB’de firmalar Covid-19 tedbirlerine uyarak çalışan sayısını artırdı; yeni firmalar da sisteme eklendi

  Ankara’da, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan firmalar pandemi döneminde gerekli tedbirlerini alarak üretimlerine devam etti. Bölgede bu dönemde firma sayısı 85’ten 110’a, çalışan sayısı ise 3 bin 500’den 4 bine yükseldi.

  Anadolu OSB, 1997’de küçük ölçekli işletmelerin, orta ve büyük ölçekli firma olabilmeleri ve daha iyi fiziki şartlarda üretim yapabilmeleri için bir grup iş insanı tarafından Sincan Malıköy’de kuruldu. Kuruluşunun ardından arsa tahsisleri, kamulaştırma ve alt yapı çalışmalarını hızla sürdüren Anadolu OSB’de üretim 2012’de başladı. Bölgede makine, elektrik, cam, kağıt, plastik, gıda, demir, metal, çelik, inşaat, sağlık alanında pek çok firma, bölgede üretimini sürdürüyor. Firmalar, pandemi döneminde de önlemlerini alarak üretime devam etti. Bu dönemde firma sayısı 85’ten 110’a, çalışan sayısı ise 3 bin 500’den 4 bine yükseldi.

  Anadolu osb'de firma ve çalışan sayısı arttı
  Anadolu OSB’de firma ve çalışan sayısı arttı

  ‘YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR’

  Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, pandemi döneminde yaşanan sıkıntılara rağmen üretime devam ettiklerini belirterek, “Pandemi bazı alışkanlıklarımızdan vazgeçmemize sebep oldu. Firmalar yönetimsel bazı değişiklikler yaptı. Büro hizmetlerini olabildiğince aza indirip, evde çalışmayı teşvik ederek firmalar kendi maliyetlerini daha da aza indirdi. Pandemi öncesi organize sanayi bölgemizde 3 bin 500 çalışanımız vardı. Şu an bölgede çalışan sayımız 4 bini buldu. Pandemiden önce 85 firma üretimdeydi, şu an ise 110 firmayla birlikte üretimdeyiz. Pandemiye rağmen üretimler aksamadı ve yatırımlar devam ediyor” dedi.

  Tuncay, Anadolu OSB olarak sosyal sorumluluk projelerinin de içinde olduklarını belirterek, Ulus Meydanı’nda bulunan Zafer Anıtı’nın restorasyonunda da gönüllü olduklarını belirtti. Bakanlıklardan ve belediyelerden gerekli izinleri alarak 1927 yılında sergilenmeye başlayan anıtı restore etmek için kolları sıvadıklarını ifade eden Tuncay, “94 yıl sonra ilk defa restorasyonu yapılan eserde emeğimizin bulunması bize bir onur ve gurur veriyor. Restorasyon bitti, yarın iskeleler sökülerek ileriki günlerde görkemli bir törenle anıtı tekrardan sergiye açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler