TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇevre Günü nedeniyle YÖK logosu yeşile çevrildi

  Çevre Günü nedeniyle YÖK logosu yeşile çevrildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Daha çevreci, daha temiz, daha yeşil bir Türkiye hedefine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye Çevre Haftası ve Dünya Çevre Günü’ne özel olarak YÖK logosu kuruluşundan bu yana ilk kez değiştirilerek tüm sosyal medya mecralarında yeşil renkte kullanıldı.

  YÖK Başkanı Erol Özvar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Türkiye Çevre Haftası ve Dünya Çevre Günü’nü kutladı.​

  YÖK logosu yeşil renge çevrildi 

  Kırmızıdan yeşile dönen YÖK logosunu twitter hesabından paylaşan Özvar ilk kez bu yıl “sıfır atık” temasıyla gerçekleştirilen Türkiye Çevre Haftası’nın ve “sürdürülebilir, doğa ile uyumlu, daha temiz, daha yeşil yaşam” vurgusuyla kutlanan Dünya Çevre Günü’nün başta üniversitelerde, öğrencilerde olmak üzere tüm Türkiye’de ve dünyada çevre sorunları konusunda daha bilinçli daha duyarlı hareket edilmesine vesile olmasını diledi.

  Özvar, daha çevreci, daha temiz, daha yeşil bir Türkiye hedefine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye Çevre Haftası ve Dünya Çevre Günü’ne özel olarak YÖK logosunun kuruluşundan bu yana ilk kez değiştirilerek yeşile çevrildiğine dikkati çekti.

  Paylaşımında gençlere seslenen Özvar, “Sevgili Gençler, ormanlarımıza, denizlerimize, doğamıza ve çevremize hep birlikte daha fazla özen göstermeliyiz. Bu konuda tüm üniversitelerimizde yapılacak çalışmaların, gerçekleştirilecek etkinliklerin destekçisi olmaya devam edeceğimizi bilmenizi istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

  Bu kapsamda üniversitelerin sıfır atık üreterek doğayla uyumlu ve yeşil dokunun hâkim olduğu projeleri hayata geçirmesini ve kendi temiz enerjisini kendisi üretecek kampüsler oluşturmasını değerli bulduğunu kaydeden Özvar, “Üniversitelerimizi gelecek nesillere yaşanabilir, yeşil bir dünya bırakmak için tüm paydaşlarıyla iş birliği içinde hareket etmeye ve daha çok gayret göstermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler