27.7 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
29 C
İzmir
Cumartesi, Haziran 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇankaya'dan merdivenli yol yapımı

  Çankaya’dan merdivenli yol yapımı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çankaya Belediyesi ilçenin eğimli ve yüksek bölgelerinde merdivenli yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

  Malazgirt Mahallesi 1009’uncu Sokak’ta yeni yol çalışmasına başlayan ekipler yol yapımını Temmuz ayı içinde tamamlayacak.

  Çankaya Belediyesi, vatandaşların ilçede yer alan eğimli bölgelerde rahat yürüyebilmeleri için merdivenli yol çalışmalarına devam ediyor. İlçenin birçok noktasında asfalt, kaldırım ve yeni yol çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi ekipleri, son olarak Malazgirt Mahallesi 1009’uncu Sokak’ta yeni merdivenli yol çalışmasına başladı. Merdivenli yol çalışmalarında kullandığı malzemeleri de kendi tesisinde üreten Çankaya Belediyesi, basamaklarını andezit taşlar ve beton ile korkulukları da paslanmaz kromajla kaplıyor. Ekipler Malazgirt Mahallesi’ndeki yeni yolu Temmuz Ayı içerisinde tamamlayacak.

  2019 YILINDA BİN 600 METREKARE YENİ YOL

  İlçenin Bazı Bölgelerinde Beton Kullanan Çankaya Belediyesi, 1.502 Metrelik Beton Merdiven Çalışması Yaptı. Belediye, Yolda Inip Çıkarken Rahatlık Sağlayan Demir Korkuluktan Ise 1.065 Metre Kullanmıştı.

  Pandemi sonrası Çankaya’ya bağlı 123 mahalleden özellikle eğimli ve yüksek kesimlerde yer alan bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştıran Çankaya Belediyesi, 2019 yılında 1.578 metre basamakları kaplama ve 1.615 metrekare döşeme kaplama çalışması gerçekleştirmişti.  İlçenin bazı bölgelerinde beton kullanan Çankaya Belediyesi, 1.502 metrelik beton merdiven çalışması yaptı. Belediye, merdivenli yolda inip çıkarken rahatlık sağlayan demir korkuluktan ise 1.065 metre kullanmıştı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler