18.5 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇankaya zabıtası gıda işletmelerinde denetimde

  Çankaya zabıtası gıda işletmelerinde denetimde

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla gıda işletmelerinde denetimlerini arttırdı.

  Ekipler, bayramların vazgeçilmezi tatlı ve şeker satışı yapan işletmelerde denetim yaptı. 

  Kurban Bayramı dolayısıyla Mühye’de bulunan kurban satış ve kesim alanında hazırlıklarını tamamlayan Çankaya Belediyesi, Bayram öncesi gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini arttırdı. Zabıta, vatandaşların geleneksel bayram ikramı tatlı ve şeker satan işletmelerde denetim yaptı. Bayram boyunca da görev yapacak ekipler, vatandaşlardan gelecek talep ve şikayetler için hazır bulunacaklar.  

  Vatandaşların sağlıklı ürünler tüketebilmesi amacıyla rutin olarak denetim gerçekleştiren Çankaya Zabıtası, Kurban Bayramı öncesi denetimlerinde, satışa sunulan gıdaların son kullanım tarihlerini, ambalaj durumunu ve fiyat bilgisini kontrol etti, işletmelere hijyen konusunda duyarlı olmaları uyarılarında bulundu. 

  Çankaya Belediyesi Zabıta Ekipleri Yaklaşan Kurban Bayramı Dolayısıyla Gıda Işletmelerinde Denetimlerini Arttırdı.

  ZABITA BAYRAMDA GÖREV BAŞINDA 

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, zabıta ekiplerinin 7 gün 24 saat kesintisiz görev başında olduğunu belirterek, “Kurban Bayramı öncesi ekiplerimiz denetimlerini yoğunlaştırdı. Bu denetimlerle vatandaşımız ve esnaf için birçok olumsuzluğun önüne geçiyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek hareket ediyoruz. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın Kurban Bayramını sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için bayram süresince de görevlerinin başında olacaklar” diye konuştu.  

  Çankaya zabıtası gıda işletmelerinde denetimlerini arttırdı

  İnsan sağlığını etkileyebilecek olası sorunların önlenmesi amacıyla bayram öncesi denetimlerini sıklaştıran Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların kurbanlarını kesim noktalarında kesmeleri konusunda da uyarıda bulundu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler