TRY - Türk Lirası
EUR
14,0637
USD
12,4253
GBP
16,5785
CNY
1,9436
10.9 C
Ankara
12.7 C
İstanbul
18 C
İzmir
27 Kasım 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇankaya yemekhanesini üniversite öğrencilerine açıyor

  Çankaya yemekhanesini üniversite öğrencilerine açıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çankaya’dan tüm Türkiye’ye örnek olacak bir sosyal belediyecilik uygulaması daha… Çankaya Belediyesi, personel yemekhanesini üniversite öğrencilerine açıyor.

  Üniversiteliler akşam yemeklerini ücretsiz olarak Çankaya Belediyesinde yiyebilecek.

  Çankaya Belediyesi bir ilke daha imza atıyor. Belediye, personel yemekhanesini ücretsiz olarak üniversite öğrencilerine açıyor. Üniversite öğrencileri sadece kimliklerini göstererek akşam yemeklerini Çankaya Belediyesinin Kızılay’da merkez binada yer alan yemekhanesinde yiyebilecek.

  Tüm Türkiye’ye örnek olacak uygulama ile ilgili konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, kısa süre içinde yapılacak düzenlemenin ardından üniversite öğrencilerinin belediyenin yemekhanesinden ücretsiz olarak yararlanabileceğini söyledi. Taşdelen “Cebinde 30 lirası kalan öğrenci akşam ne yiyeceğini, nasıl idare edeceğini düşünmeyecek. Çankaya Belediyesi onun evidir. Gelip akşam yemeğini Çankaya Belediyesinde, evinde yiyecek. Ülke ekonomik olarak çok zor şartlardan geçiyor. Pandemi de bu zorluğun üzerine geldi. Şimdi daha fazla sosyal belediyeciliğe önem verme zamanı. Bu kara kışı dayanışma içinde, birbirimize destek olarak atlatacağız” dedi.

  Çankaya yemekhanesini üniversite öğrencilerine açıyor
  Çankaya yemekhanesini üniversite öğrencilerine açıyor

  BENİM BELEDİYEM, BENİM EVİM

  Çankaya Belediyesi olarak sadece eserleri ve tesisleriyle değil sosyal belediyecilik projeleriyle de örnek olduklarını kaydeden Taşdelen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Zor zamanlarda hiç bir vatandaşımızı ayırt etmeden herkese sosyal yardımlarımızla ulaşıyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Kara Kış Destek Paketi” projesi içinde “Sağlık Kart” ve “Halk Kart” uygulamalarıyla dar gelirli binlerce Çankayalıya ulaşıyoruz.

  Ayrıca gıda kolisi dağıtımını bu kış arttıracağız. Dağıtımına devam ettiğimiz sabah sıcak çorbamız ilçemizin daha da çok semtinde vatandaşlarımızla buluşacak. Çankaya Belediyesi olarak biz herkesin belediyesiyiz. Hep beraber başarı çıtamızı çok yükseğe çıkardık. Atatürk’ün ilçesi olarak tüm vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla ‘Benim Belediyem’, ‘Benim evim’ diyebileceği bir belediye oluşturduk” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler