TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.3 C
Ankara
12.5 C
İstanbul
14.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanat24 ve 25 Kasım'da öğretmenlere ücretsiz oyun

  24 ve 25 Kasım’da öğretmenlere ücretsiz oyun

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 24 ve 25 Kasım’da öğretmenlere ücretsiz oyunlar açıklandı

  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, oyunlarını eğitimciler için sahneleyecek Devlet Tiyatroları, ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü ücretsiz temsillerle kutlayacak. Bu kapsamda Devlet Tiyatroları’nın farklı bölgelerindeki 12 oyunu, 24- 25 Kasım’da ücretsiz olarak öğretmenlerle buluşacak. Öğretmenlik mesleğine farkındalığın artırılması ve eğitimcilerin mesleki motivasyonlarının yükseltilmesine katkı sağlamak üzere ülke genelinde düzenlenecek etkinliklerde, 4 bin 300 öğretmenin ücretsiz olarak tiyatro izlemesi sağlanacak. Biletler, Devlet Tiyatroları’nın gişelerinden ya da ilgili müdürlüklerden öğretmen kartları gösterilerek, temin edilebilecek. 

  Ücretsiz izlenebilecek oyunlar ve sahneleri ise şöyle:

  Ankara Devlet Tiyatrosu ‘Vişne Bahçesi’ni Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, İstanbul Devlet Tiyatrosu ‘Seneye Bugün’ü Mecidiyeköy Büyük Sahne’de, İzmir Devlet Tiyatrosu ‘Oyuncu Ben Feuerbach’ı Karşıyaka Sahnesi’nde, Bursa Devlet Tiyatrosu ‘Sırça Kümes’i AVP Sahnesi’nde, Adana Devlet Tiyatrosu ‘Definename’yi Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde, Trabzon Devlet Tiyatrosu ‘Kuyucaklı Yusuf’u Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu ‘Kürk Mantolu Madonna’yı Orhan Asena Sahnesi’nde, Antalya Devlet Tiyatrosu ‘Yastık Adam’ı Haşim İşcan Kültür Merkezi DT Sahnesi’nde, Erzurum Devlet Tiyatrosu ‘Ölümcül Oyun’u Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde, Konya Devlet Tiyatrosu ‘Işıltılı Haşerat’ı Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde, Sivas Devlet Tiyatrosu ‘Yirmibeşonbeş Treni’ni AKM Sahnesi’nde ve Van Devlet Tiyatrosu ‘Erkek Gezegeni’ni Kültür Merkezi Sahnesi’nde”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler